Як продути радіатори опалення.

В вашому домі стало помітно холодніше? Перевірте радіатори опалення - можливо, вони забиті брудом і пора їх прочистити. Для цього не обов'язково кликати сантехніків, в ваших силах зробити все самостійно.
Вам знадобиться
  • - ємність (відро);
  • - пакля уплотнительная або стрічка ФУМ;
  • - розвідний ключ №32 або №45 для сталевих та алюмінієвих радіаторів;
  • - газовий ключ №2 для чавунних радіаторів;
  • - фарба.
Інструкція
1
Приберіть речі від радіаторів, постеліть на підлогу ганчірку або клейонку. Зніміть штори.
2
Перекрийте подачу води, якщо немає запірної арматури - викличте слюсаря для зливу води з системи опалення. Акуратно відкрутите радіатор, зніміть його з настінного кріплення і злийте воду в приготовлену ємність.
3
Віднесіть радіатор у ванну кімнату або, якщо живете в приватному будинку, на вулицю. На дно ванни покладіть бруси - для захисту емалі від можливих відколів і пошкоджень. Встановіть на них радіатор і за допомогою ключа відкрутите футорки (сполучна деталь для перекладу труби на менший діаметр). З радіатора поллється неприємно пахне брудна жижа.
4
За допомогою шланга або душа направляйте сильний струмінь води в торцеві отвори батареї, так ви промиєте її зсередини. Продовжуйте робити це, поки не поллється чиста вода.
5
засмічуючи бувають кристалічними - з ними звичайна вода не впорається. В такому випадку закрутіть торцеві футорки і залийте в радіатор нерозбавлену оцтову кислоту. Можна використовувати для цієї мети розчинник, розбавлений водою на 60-70%. Дайте радіатора постояти 2 год, а потім злийте розчин. Ретельно промийте батарею проточною водою.
6
Просохлої радіатор встановіть на настінні кріплення, всі з'єднання протріть сухою ганчіркою. Намотайте на кожну футорка паклю і покрийте фарбою, підійде «Емаль» або «Нитро». Ключем закрутіть футорки до упору. В сталевих та алюмінієвих радіаторах паклю не використовують, там буде потрібно стрічка ФУМ.
Зверніть увагу
Якщо всі ваші зусилля не увінчалися успіхом - змініть радіатори або відвезіть старі для прочищення в спеціалізований центр.
Корисна порада
Намотуйте паклю на футорка тільки по ходу різьблення, інакше при закручуванні вона злізе і зім'ято. Замість фарби можна використовувати автомобільний герметик - так простіше буде відвертати наступного разу.