Як вивести компанію з кризи.

Криза може настати з багатьох причин. Наприклад, через загальну нестабільності ринку, неефективного управління або невірно обраної стратегії розвитку. Звичайно, проблему набагато простіше не допустити, ніж боротися з її наслідками. Але трапляється, що будь-які дії керуючого складу не можуть запобігти кризі. І тоді доводиться працювати у вкрай нестабільних умовах.
Інструкція
1
Знижуйте витрати по всіх напрямах. Виконайте кадрову чистку. Звільніть співробітників, які недобросовісно виконують свою роботу. Їх обов'язки можна розподілити між наявними працівниками. Або прийміть на роботу людей, які будуть виконувати ті ж функції більш якісно. Кожна людина повинна робити свою роботу на "відмінно".
2
Звільніть співробітників, послуги яких не обов'язкові для фірми. Не варто витрачати гроші на другорядні для організації дії. Не варто утримувати великі штати, якщо можна обійтися меншою кількістю персоналу. У багатьох організаціях невиправдано роздутий штат бухгалтерів. Якщо у вас аналогічна ситуація, залиште тільки невелика кількість сумлінних співробітників.
3
Скоротіть витрати на оренду, якщо приміщення не є вашою власністю. Можна відмовитися від деяких приміщень або переговорити з власником про зниження плати. Постарайтеся мінімізувати витрати на комунальні платежі та канцтовари.
4
Проведіть моніторинг роботи конкурентів. Можливо, вони змінили ціни або розширили ареал діяльності. Проаналізуйте, наскільки вам потрібні подібні зміни. Введіть раціональні зміни в роботу фірми.
5
Розширюйте сфери діяльності. Подумайте, які додаткові товари або послуги ви можете запропонувати споживачу. Проаналізуйте рівень витрат і планованих доходів. Якщо зміни окупляться найближчим часом, введіть їх.
6
Якщо ви виробляєте які-небудь товари, скоротіть витрати на їх упаковку. Наприклад, можна використовувати дешевші матеріали.
7
Стимулюйте продажу. Цього можна домогтися, змінивши систему мотивації відділу торгівлі. Збільште відсоток, який отримує кожен менеджер з угоди, і скоротіть їм окладну частину. Контролюйте відділ продажів.
8
Збільште витрати на рекламу. Шукайте нові можливості для підвищення впізнаваності вашого товару. Обов'язково продвигайте свій сайт в різних пошукових системах.
Зверніть увагу
Контролюйте погашення заборгованостей. Регулярні грошові вливання можуть допомогти пережити кризу.
Корисна порада
Розробіть систему заохочень для постійних покупців. Набагато простіше утримати клієнта, ніж займатися пошуком нового.