Як визначити очний тиск.

Зір - дорогоцінний дар природи, за допомогою якого людина отримує переважна більшість інформації. Всі інші органи чуття - слух, дотик, нюх - разом узяті, навіть віддалено не можуть зрівнятися з ним по значущості. Легко зрозуміти, наскільки важливо людині мати здорові, нормально функціонуючі очі. А одним з показників їх здоров'я є внутрішньоочний тиск . У нормі воно має коливатися між 18 і 28 мм ртутного стовпа. Оптимальним тиск м у молодого здорової людини вважається величина порядку 22 мм ртутного стовпа.
Інструкція
1
Найпростіший, хоч і не особливо точний спосіб - пальпація. Він проводиться за такою методикою: пацієнт повинен, дивлячись вниз, заплющити очі (намагаючись тримати очні яблука нерухомими), а офтальмолог поперемінно натискає на них через віки вказівними пальцями. Виходячи з того, чи однаково відчуття (пружність, тонус), він робить висновок про рівень тиску в кожному з очей.
2
Зрозуміло, цей метод досить неточний, оскільки отриманий висновок багато в чому залежить від досвіду і суб'єктивних відчуттів лікаря. Тим не менш, він досі широко застосовується, особливо в тих випадках, коли з якої-небудь причини неможливо використовувати інструменти.
3
Точні величини внутрішньоочного тиску можна отримати, використовуючи прилад тонометр. Найчастіше застосовується так званий «тонометр Маклакова». Порядок використання такої: пацієнт повинен лягти на спину, його очей мінімум тричі промивають розчином анестетика, після чого на рогівку опускають торець тонометра, змащений спеціальною фарбою. Залежно від величини внутрішньоочного тиску, площа зіткнення рогівки з торцем приладу буває різною; відповідно, утворюється гурток без фарби, більшого чи меншого діаметру. Залишається лише виміряти цей діаметр і по спеціальній таблиці порахувати, якому внутрішньоочного тиску він відповідає.
4
Більш точний спосіб - використання послідовно чотирьох тонометрів вагою від 5 до 15 грам. Цей метод отримав назву еластотонометрія.
5
Пам'ятайте, що якщо внутрішньоочний тиск підвищений, можуть розвинутися хвороби, які загрожують різким погіршенням або навіть повною втратою зору. Тому бажано мінімум раз на рік проходити профілактичний огляд у офтальмолога. А при таких симптомах, як швидка стомлюваність очей, до лікаря треба піти якомога швидше.