Як очистити плями від праски. Як позбутися від блиску пригару праски на темній сорочки.

Підпалини від праски можна усунути не тільки в хімчистці, але і в домашніх умовах. Такі плями залишаються на тканинах, до складу яких додані синтетичні волокна. На білих речах відмітини будуть жовтого кольору, на чорних - утворюються білясті блискучі сліди. Замаскувати їх декоративною вишивкою або аплікацією допустимо, однак не всі здатні зробити це красиво, а в інших просто немає часу.
Інструкція
1
Візьміть ріпчаста цибуля, очистіть його від лушпиння і розріжте навпіл. Натріть на крупній тертці. Покладіть річ на стіл так, щоб добре було видно пошкоджену ділянку тканини. Протріть його отриманої овочевої кашкою, залиште на 2-3 години, замочіть тканину в холодній вигляді, а потім виперіть як звичайно.
2
Усунете свіжі плями від праски за допомогою молока або кислого. Покладіть річ в рідину і залиште на 2 години, прополощіть у прохолодній воді і виперіть за допомогою порошку або господарського мила.
3
Видаліть плями від праски , застосовуючи сік лимона. Вимийте цитрус, вичавіть з нього сік, змочіть у ньому марлю й ретельно змочіть пошкоджене місце на тканині. Потім виперіть звичайним способом.
4
Візьміть 15 мл перекису водню, 2-3 краплі 10% -ного нашатирного спирту, змішайте з 100 мл води. Змочіть в складі ватний диск і протріть пляму, залиште на 5-10 хвилин, прополощіть у холодній воді і знову пропрасуйте ділянку тканини. Цей метод допоможе позбутися підпалин на білих лляних, бавовняних речах.
5
Купуйте борну кислоту, з її допомогою ви зможете вивести підпалини з білих речей. Нанесіть суміш на пляму, хвилин через 5 це місце стане світліше, виперіть тканину в теплій воді, застосовуючи господарське мило або пральний порошок. Прополощіть.
6
Змочіть марлю в слабкому розчині оцту, покладіть її на пляму і ретельно погладьте річ праскою. Прати після цього матеріал не потрібно.
7
Приготуйте кашку з соди і води, нанесіть на пляму, що утворилася на речах з шовку. Як тільки склад висохне, зчистити його щіткою і виперіть матеріал у холодній воді. Підпалини жовтого кольору добре виводяться із застосуванням розчину бури (30 мл на 1 літр води), нанесіть його, а потім виперіть звичайним способом і знову пропрасуйте праскою.
8
Покладіть пошкоджену річ на прасувальну дошку, зверху постеліть газету і пропрасуйте праскою. Усувати підпалини цим способом слід обережно, щоб друкарська фарба не залишилася на матеріалі, тому на білих тканинах проводити процедуру небажано. Після цього застіривать річ не потрібно.