Як визначити по потужності кабель.

Провідник, не розрахований на протікає по ньому струм, може перегрітися, а його ізоляція - спалахнути. З іншого боку, кабель не повинен бути і занадто товстим, інакше його буде незручно прокладати.
Інструкція
1
Переведіть обидва параметри навантаження в одиниці системи СІ: напруга - в вольти, потужність - в вати. Значення напруги слід брати не амплітудне, а чинне (саме воно в більшості випадків і вказується).
2
Визначте струм навантаження, поділивши потужність на напруги: I = P/U, де I - сила струму, споживаного навантаженням, А, P - потужність навантаження, Вт, U - напруга мережі, В.
3
Пройдіть по посиланню внизу статті і виберіть перетин проводів відповідно до таблиці. При цьому слід враховувати, що кабелі з алюмінієвими жилами в знову споруджуваних будинках, а також при заміні проводки на нову не прокладають. Також такі кабелі ні в якому разі не можна використовувати, якщо навантаження переміщається в просторі.
4
Вид кабелю (одножильний або багатожильний) виберіть в залежності від того, чи потрібне переміщати навантаження або взагалі часто згинати кабель (наприклад, телевізор стоїть нерухомо, але шнур все одно доводиться пересувати, витягуючи вилку з розетки). Багатожильні кабелі є значно більш гнучкі. Кожен провідник такого кабелю складається з декількох тонких провідників, прокладених під загальним шаром ізоляції. Їх перерізу підсумовуються. Алюмінієвими такі провідники не буває.
5
Перетин жили (або сумарне перетин всіх жил провідника) часто вказується прямо на ізоляції. Для цього використовуються ті ж одиниці, що і в таблиці - квадратні міліметри (на жаргоні електриків - квадрати). Якщо ж у вас є кабель , який не має такого позначення, виміряйте діаметр жили штангенциркулем. Оскільки цей інструмент є металевим, провідник повинен бути знеструмлений. Знаючи діаметр, обчисліть перетин: S =? (D/2) ^ 2, де S - перетин, кв. мм,? - Число "Пі", +3,1415926535 (безрозмірна величина), D - виміряний діаметр, мм.У многожильного провідника виміряйте діаметр однієї жили, розрахуйте її перетин, після чого порахуйте кількість жил в провіднику і помножте на нього перетин однієї жили.