Як вибрати блок безперебійного живлення.

Стрибки напруги і відключення електроенергії можуть привести до непоправних наслідків. Джерела безперебійного харчування (ІБП) запобігають поломку комп'ютерної та побутової техніки. Крім того, дані пристрої допомагають зберегти важливу інформацію, що зберігається на жорстких дисках.
Інструкція
1
З'ясуйте, яку техніку ви хочете захистити. Якщо мова йде тільки про персональний комп'ютер і моніторі, придбайте спеціалізований джерело безперебійного харчування . Такі пристрої коштують трохи дешевше, але вони мають тільки спеціалізовані роз'єми.
2
Якщо ж ви хочете підключити до блоку телевізор, домашній кінотеатр, МФУ, факс та інше подібне обладнання, виберіть ІБП зі стандартними розетками.
3
Приступите до вибору типу блоку безперебійного харчування . Вони діляться на три різновиди. До першого типу відносяться пристрої, які включаються тільки в разі відключення зовнішнього джерела напруги. До плюсів даних пристроїв можна віднести їх низьку вартість. Очевидним мінусом є той факт, що в даних ІБП відсутній стабілізатор напруги.
4
До другого типу відносяться лінійно-інтерактивні ДБЖ. Це покращений різновид описаного вище типу. Вони мають вбудовані стабілізатори, які дозволяють не перемикатися на роботу від батареї без крайньої необхідності. Виберіть даний тип ДБЖ, якщо вам необхідно захистити домашній комп'ютер або телевізор.
5
Якщо вам вкрай важливо стабільну напругу в мережі, придбайте онлайн-ІБП. Принцип роботи цих пристроїв схожий з акумулятором ноутбука. Напруга спочатку надходить в батарею, а потім передається комп'ютера або іншого обладнання. Основна перевага такого типу - подача постійного заданого напруги.
6
Зверніть увагу на потужність блоку харчування . Вона повинна на 20% перевищувати сумарну споживану потужність обладнання, яке буде підключено до ДБЖ. Тобто якщо у вашому ПК використовується блок харчування в 400 Ватт, потужність ДБЖ повинна складати 480 Ватт і більше.
7
Ще один важливий параметр - ємність акумуляторної батареї. Від нього безпосередньо залежить час автономної роботи пристрою. Пам'ятайте, що воно не повинно становити менше 10 хвилин.
8
З'ясуйте можливість заміни батареї в джерелі безперебійного харчування . Вартість акумулятора, як правило, становить 20-30% ціни цільного блоку.