Як побудувати мансарду.

Щоб максимально використовувати корисну площу будинку, існує декілька способів. В господарське або житлове приміщення при цьому можна перетворити і підвал, і горище. Для того, щоб перетворити простір під дахом в затишну кімнату, потрібно розробити проект і лише після цього приступати до його втілення в реальність.
Інструкція
1
Здавалося б, що простіше: прибратися на горищі, зробити косметичний ремонт, провести електрику, і житлова кімната готова. Але це далеко не так. Пристрій даху над житловим і нежитловим приміщенням значно відрізняється, так як буде піддаватися іншим навантажень зсередини, так як в житловому приміщенні вологість повітря і тепло вище, ніж просто на горищі.
2
Найкраще передбачити мансарду ще на стадії закладки будинку. Форма даху повинна розроблятися з урахуванням того, в приміщенні під нею раціонально організується зручне житловий простір. Якщо дах ламана, то задача зручності вирішується з легкістю. Якщо ж дах має складну форму, або покрівля важка, то тут необхідно, посилити каркас, який «з'їсть» значну частину простору під дахом.
3
Створення мансарди починають з утеплення кроквяної системи і обрешітки. Товщина утеплювача залежить від рівня низьких температур, а також від теплопровідності самого даху. Між утеплювачем і власне кроквами прокладається шар гідроізоляції, а після поверх теплоізолюючого шару укладають шар пароізоляції. Все це необхідно зробити, щоб уникнути скупчування конденсату. Потім всю систему обшивають гіпсокартоном.
4
Вікна в мансарді краще встановити пластикові з можливістю мікровентиляції. Зручність пластикових склопакетів в даному випадку проявляється в можливості додати вікну мансарди будь-яку геометричну форму.
5
Питання, що розмістити в мансарді відпадає, коли в домі нестача житлового простору. Там можна влаштувати дитячу кімнату або кімнату для гостей. Якщо ж хтось із членів сім'ї шукає можливість займатися творчістю, то кращого варіанту, ніж розмістити в мансардному приміщенні майстерню або кабінет, немає.
6
Щоб позбутися відчуття тиску низької стелі, потрібно фарбувати весь простір приміщення в однотонний пастельний колір. Використання золотистих світло-коричневих відтінків також вітається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ga9fhiA0OjI