Як почистити ювелірні прикраси.

Коли ви купуєте дорогоцінну прикрасу, то розраховуєте на те, що воно служитиме довгі роки, а в майбутньому, можливо, порадує і спадкоємців. Щоб ювелірні вироби якомога довше залишалися в прекрасному стані, необхідно правильно за ними доглядати.
Інструкція
1
Догляд за виробами з каменями. Дорогоцінні камені, які мають коефіцієнт твердості не менше п'яти (діамант, сапфір, рубін, смарагд, топаз і ін.), Слід чистити звичайним розчином з води і прального порошку, застосовуючи при цьому м'яку щіточку. Але якщо оправа зроблена зі срібла, то виріб необхідно більш ретельно промити у воді, краще дистильованої. Вироби з каменів з меншою міцністю (бірюза, місячний камінь, опал, малахіт) потрібно чистити так е щіточкою, тільки вже в мильній воді.
2
Щоб очистити проміжок між каменем і оправою від забруднень, візьміть ватяну паличку і намочіть в гліцерині або одеколоном. Обережно протріть оправу і камінь, а потім відполіруйте виріб фланелевою або замшевою ганчіркою. Щоб бруду між каменем і оправою накопичувалось менше, знімайте прикраса перед прийомом ванни, душа і миттям рук.
3
Вироби з діамантами вимагають особливого догляду. Чистити їх рекомендується раз на місяць. Покладіть в мильний розчин своє колечко або сережки, залиште на деякий час, а потім змийте залишки бруду щіточкою і сполосніть в звичайній воді.
4
Догляд за золотими прикрасами . Як правило, після зіткнення з шкірою на золотих виробах з'являються чорні плями. Щоб цього уникнути, протирайте прикраси ганчірочкою із замші або фланелі після кожної шкарпетки. І пам'ятайте, що для золота шкідливі миючі засоби, деякі крему, а також склади, що містять йод і хлор.
5
Також вироби з золота можна на день помістити в розчин з мильною водою, періодично струшуючи ємність, в якій вони містяться доти, поки бруд не зникне. Повернути блиск потемнілого золоту можна цибулевим соком, натер їм виріб. Після цього обполоснути водою і акуратно протерти м'якою ганчіркою.
6
Вироби з срібла вимагають ще більш ретельного до себе ставлення та догляду. Якщо прикраса потемніло, необхідно помістити його в розчин з мильною водою, потім почистити ганчірочкою, яка була змочена в нашатирному спирті. Потім виріб необхідно промити у воді і добре підсушити.
7
Блиск срібному прикрасі можна повернути, якщо опустити його в картопляний відвар буквально на 10 хвилин або в холодну воду з нарізаною картоплею на дві години.
8
Всі ці кошти з очищення прикрас від забруднень, звичайно, хороші. Але якщо ви бачите, що з забрудненням вам не впоратися, краще зверніться в ювелірну майстерню, де фахівець професійно допоможе вирішити цю проблему.