Як очистити замшеве взуття від бруду.

Замшеве взуття зручна, стильна і досить дорога. Але в складних кліматичних умовах вона швидко втрачає зовнішній вигляд. У дощову погоду з замшевого взуття бруд відтерти не таке вже й проста справа.
Інструкція
1
За допомогою м'якої щітки взуття струшує рухами очистіть від пилу. Важливо в матеріал не забити пил. Спеціальною гумкою або гумовою щіткою почистіть лискучі місця.
2
Якщо замшеве взуття вимокла і злегка забруднилася, ні за яких обставин не починайте терти її щіткою. В першу чергу взуття висушіть, попередньо заклавши всередину зім'яті старі газети. Після висихання акуратно очистіть бруд, а потім, щоб відновити структуру ворсу, проведіть обробку гумкою по догляду за взуттям.
3
Замшеве взуття добре очищається за допомогою пари. Забруднені місця під струменем пара витримаєте кілька хвилин і почистіть металевою щіткою в одному напрямку.
4
Якщо взуття забруднена занадто сильно і просте змахування пилу не допоможе, доведеться мити. Забруднені туфлі промийте водою, в якій попередньо розчинений звичайний пральний порошок і доданий нашатирний спирт. Досить розчинити кілька пучок порошку. На саму взуття наносити порошок і терти ганчіркою не потрібно. Такі дії тільки зіпсують структуру матеріалу.
5
Мильним розчином дуже акуратно, не допускаючи промокання наскрізь, промийте взуття, після чого протріть її злегка вологою ганчірочкою, потім витріть насухо. Для збереження форми набийте зім'ятої газетою і поставте на просушку при кімнатній температурі. Взуття не можна сушити біля джерел тепла.
6
З жирними плямами відмінно справляється бензин, хоча для кольору це небезпечно, неякісний барвник під впливом розчинника може «поплисти».
7
Можна скористатися перевіреними старими способами. Масну пляму посипте кілька разів тальком або сіллю, потім порошок струсіть і протріть туфлі м'якою тканиною.
8
Для коричневої замшевого взуття є одне незвичайне засіб - кавова гуща. Вона не тільки очистить, але і освіжить взуття. А якщо після чищення нанести спеціальну водовідштовхувальну просочення, замша надовго збереже свіжість і чистоту.
Замшеве взуття виглядає дуже привабливо. Чобітки з такого виду шкіри теплі, м'які, але при цьому чудово пропускають повітря. Однак багато експертів і виробники радять не вдягати таке взуття в дощову погоду або під час зимової відлиги, адже замша дуже швидко намокає і брудниться. В умовах міста на ній швидко з'являються білі розводи від солі, якою посипають дороги і тротуари. Але якщо ви не в силах відмовитися від улюблених чобітків, прості поради допоможуть вам довше зберегти їх первозданний вигляд.
Вам знадобиться
  • - газети для сушіння взуття;
  • - м'яке мило;
  • - дві м'яких губки;
  • - щітка для чищення замші;
  • - гребінець для замші;
  • - кольоровий і водовідштовхувальний спреї для замші.
Інструкція
1
Висушіть взуття. По приходу додому набийте ваші чобітки зім'ятими газетами, щоб волога вбралася. Ніколи не сушіть замшеве взуття біля батарей або інших джерел тепла. Це може викликати деформацію шкіри, вона стане твердою і швидко втратить свій привабливий вигляд.
2
Почистіть чоботи. Для цього візьміть спеціальну щіточку з гнучкими ворсинками у вигляді сітки. Така щітка дозволить вам видалити з взуття основну масу солі і бруду. Також можна обробити забруднені місця ластиком для замші.
3
Закип'ятіть чайник і обробіть замшеві чобітки над парою. Гарячий вологе повітря сприяє випрямленню ворсинок замші, що допоможе вам краще очистити її. Для цього підставте потрібну вам частину взуття до носика чайника так, щоб пара могла обробити всю забруднену зону.
4
Видаліть білі соляні розводи за допомогою мильного розчину. Для його приготування візьміть трохи м'якого мила без барвників та будь-яких реагентів. Пральний порошок краще не використовувати, оскільки він може пошкодити як кольором, так і структурі шкіри. М'яку губку намочіть у теплій воді, вспеньте милом і приступайте до очищення взуття. Дуже делікатно намильте забруднені ділянки, а потім видаліть піну чистою губкою. Також можна очистити бруд за допомогою ганчірочки, змоченою у розчині води і нашатирного спирту. Знову поставте взуття сушитися.
5
Після висихання розчешіть чобітки за допомогою спеціальної щітки для замші. А потім нанесіть кольоровий спрей, щоб відновити колір шкіри. Також використовуйте водовідштовхувальний спрей. Завдяки своїй формулі, він створить невидимий шар, який надалі буде захищати вашу взуття від вологи, бруду та дорожньої солі. Наносити водовідштовхувальні кошти потрібно за кілька годин до виходу на вулицю, тому краще зробити це ввечері.
Корисна порада
Пам'ятайте, що завжди краще запобігти проблемі, ніж її вирішити. Тому перше обробку взуття кольоровими і водовідштовхувальними засобами краще провести відразу після покупки чобіт.