Як перебудувати сільський будинок.

Прибудувати до сільському дому кімнату або веранду ви можете своїми силами. Найважливішими моментами при перебудові є стикування фундаментів і зведення нової загальної даху.
Інструкція
1
Займіться будівництвом фундаменту під додаткову житлову площу. За глибиною він повинен збігатися з уже існуючим. З метою економії ви можете створити фундамент з різних будівельних матеріалів, наприклад, зі старої арматури, бетонних блоків або каменів.
2
Залийте фундамент розчином, з'єднавши три частини цементу з однією частиною піску. Перед заливкою подбайте про наявність у фундаменті вентиляційних отворів, інакше під будинком може з'явитися цвіль. Для цього вам слід укласти поперек опалубки азбоцементні труби.
3
Побудуйте льох. Для цього відступите один метр від внутрішньої сторони фундаменту, викопайте яму глибиною близько двох метрів і обкласти її цеглою. Зробіть вхід в льох через люк.
4
З'єднайте новий фундамент встик зі старим. Вирівняйте поверхню фундаменту за допомогою рідкого розчину, змішавши в рівних пропорціях пісок і цемент. Проведіть укладку руберойду для гідроізоляції і переходите до побудуйте стін з пінобетону і бруса. Розташовуйте їх по центру. Ваш фундамент повинен мати виступи з внутрішньої і зовнішньої сторін, на які вам потрібно укласти статеві лаги.
5
З'єднайте колоди і брус вертикально, поставивши до стіни старої споруди брус, що має розміри 15х15 см, і пришивши його довгими цвяхами. На нього слід прибити дві вертикальні рейки розміром 5х5 см, щоб посередині утворився паз. Зробіть запив під нього на брусі нової стіни і вставте його в паз.
6
Щоб з'єднати пінобетонну стіну і брусчатую, спочатку покладіть блоки не впритул до бруса. Тут у вас повинен вийти зазор приблизно в 2 см, який ви потім заповніть за допомогою монтажної піни.
7
Простежте, щоб стіни старої і нової будівель закінчувалися на одній висоті. Витримати її вам допоможе водяний рівень. Якщо мають місце перепади у висоті стін, вирівняйте їх.
8
Розберіть дах переробляти будинку, збільште його висоту і зведіть нову, покривши її рифленим шифером з металу. Дотримуйтесь метрову ширину навісу даху над стіною, зробивши широкий карниз і вільний стік.
Є кілька способів утеплення сільського будинку. Для верхнього і нижнього перекриттів можна використовувати сипучі матеріали, що володіють низькою теплопровідністю. Для стін необхідні пінопласт або мінеральна вата.
Вам знадобиться
  • - керамзит
  • - мінеральна вата або пінопласт
  • - пакля
  • - монтажна піна
  • - силіконовий герметик
Інструкція
1
Утеплювати будинок можна як знизу вгору, так і навпаки. Тобто, починати можна або з підлоги, або зі стелі. Стінами, вікнами і дверними отворами займаються після того, як будуть утеплені верхнє і нижнє перекриття.
2
Роботу з утеплення стелі потрібно виконувати з боку горища. Якщо балки відкриті і підшиті тільки знизу, необхідно перевірити цілісність стельових дощок і їх здатність витримати значне вагове навантаження. Якщо підлогу горища не прогинається під ногами, не скрипить і по ньому можна безбоязно ходити, значить, йому не зашкодить відсипання або укладання утеплювача.
3
Для цієї мети можна використовувати керамзит, сухий річковий пісок, тирса (перемішані з вапном «пушонкой» в пропорції 10/1), металургійний шлак, скловату і будь-які її модифікації (мінвату, кам'яну вату, базальтове волокно та ін) , листовий пінопласт. Утеплювач або засипають у отвори між брусів, або закладають у них. У випадку з пінопластом рекомендується заповнити зазори між ним і балками перекриття монтажною піною. Сипучий матеріал повинен бути покладений шаром в 15-20 см.
4
Утеплення підлоги - більш трудомісткий процес. Тут знадобиться розкривати мостини і підшивати «чорнову підлогу», якщо такий відсутній. Для цього до лагам з їх нижньої сторони на відстані 40-50 см кріплять дошки (для утеплення пінопластом) або повністю зашивають ними простір між колодами (якщо використовують скловату). У тих будинках, де невелику відстань від ґрунту до нижнього перекриття, можна зробити відсипання будь-яким з перерахованих вище сипучих матеріалів.
5
Для закладення щілин в стінах можна використовувати суху траву, клоччя, вату або монтажну піну. Якщо до бруса або колод, з яких збудований будинок, неможливо підібратися, потрібно зняти обшивку (сайдинг, профлист, дошки).
6
Потім на стінах необхідно змонтувати обрешітку, що складається з вертикальних стійок, віддалених один від одного на відстань, трохи менша, ніж ширина використовуваного утеплювача. Його потрібно закладати в отвори між стійками обрешітки так, щоб не залишалося зазорів. У відношенні товщини утеплювального шару можна орієнтуватися на середні показники: для регіонів з теплим кліматом достатньо 5-10 см, для північних - 20-25 см.
7
Щілини у віконних рамах і дверних отворах можна закрити за допомогою замазки. Для самих широких і глибоких зазорів бажано використовувати монтажну піну. Якщо скла прилягають до рам нещільно, їх можна зміцнити за допомогою прозорого силіконового герметика. Під час його купівлі слід звернути увагу на те, щоб він володів водовідштовхувальними властивостями і був морозостійкий.