Як озеленити школу.

Рослини в школі - це не тільки елемент естетики, адже більшу частину року учні проводять в приміщенні, і озеленення сприятливо відбивається на їх здоров'ї. Крім того, рослини відіграють у житті школярів виховну, моральну і освітню роль. Як же необхідно правильно провести озеленення школи, щоб рослини могли довгі роки радувати око і приносити користь?
Інструкція
1
Виділіть найбільш зручні куточки школи для розміщення рослин. Це може бути вестибюль, класи, холи на поверхах, піонерська кімната, учительська і кабінет директора. Не дивлячись на те, що найсвітліше місце будь-якого приміщення - це підвіконня, тримати рослини на ньому не рекомендується. Тому що сухий і гаряче повітря від батарей більшості з них протипоказаний. Серед вічнозелених рослин є безліч тіньовитривалих і полутеневинослівих. Розмістіть їх на полицях, на шкільних меблів, в кутових вазах, в підвісних або пристінних ящиках і в спеціальних декоративних контейнерах різної форми. Багато квіти послужать наочним посібником на уроках географії під час вивчення субтропічних і тропічних районів землі і, звичайно ж, стануть незамінними помічниками на уроках ботаніки.
2
Якщо дозволяє площа вестибюля, то по обидва боки від входу влаштуйте на підлозі зимовий сад. Пол при цьому повинен бути захищений пластиком або яким-небудь іншим матеріалом. В холах на окремих вікнах зробіть садок з рослин з додатковим опроміненням їх люмінесцентними лампами. Організуйте роботи по влаштуванню такого саду разом зі школярами 5-7 класів. Підберіть і розмістіть рослини при цьому так, щоб протягом року відбувалося їх змінне цвітіння. Такий садок з постійно квітучими рослинами стане улюбленим місцем відпочинку як учнів, так і вчителів.
3
На пришкільних ділянках розбийте разом з учнями 4-9 класів квіткові клумби, використовуючи елементи ландшафтного дизайну. Надайте дітям можливість спостерігати за рослинами, організуйте в таких місцях цікаві та пізнавальні позакласні заняття. Проект озеленення пришкільної території складайте з урахуванням того, що в теплу пору на перервах діти перебувають на вулиці. Тому саджанці і чагарники підберіть такі, щоб діти не могли подряпатися, покалічитися або отруїтися. Кущі агрусу, малини та інші плодоносні категорично заборонені для посадки на територіях шкіл. По периметру території підберіть такі дерева і чагарники, які створять якийсь природний бар'єр, який грає роль захисту школи від пилу, шумів і зайвих газів з вулиці. Не забудьте, що на шкільній території повинні залишатися і ділянки для рухливих ігор, вкриті акуратним газоном.