Як навчитися малювати дельфінів.

Форма тіла дельфіна досить проста, тому тварина легко малювати, коли воно знаходиться над водою або повністю пішло під воду. Коли ж дельфін занурений у неї лише частково, перед художником встає більш складна задача. Потрібно передати спотворені хвилями обриси дельфіна і відблиски світла на його тулуб.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівці;
  • - фарби;
  • - кисть.
Інструкція
1
Простір аркуша розділіть навпіл горизонтальною лінією. Праву сторону нижче цієї осі розділіть на три рівні частини і позначте короткими штрихами другий з відрізків.
2
Проведіть дугу від середини лівої сторони аркуша до верхньої точки виділеного відрізка праворуч. Паралельно цій лінії проведіть ще одну нижче - це живіт дельфіна. Перевірте, чи правильно ви визначили ширину тулуба - вона повинна складати третину від висоти аркуша.
3
Від виділеного праворуч відрізка проведіть вліво дві лінії. Доповніть їх вертикальним відрізком і закруглите кути получившегося прямокутника - у вас вийде хвіст дельфіна.
4
Розділивши лінію спини навпіл, намалюйте спинний плавник. Зробіть його більш вузьким у верхній частині. Половиною овалу позначте лівий ласт, правий зробіть вдвічі ширше і посуньте ближче до голови тварини.
5
Від верхівки носа проведіть лінію вправо, намалюйте на цьому рівні маленький очей. Частина тулуба дельфіна знаходиться під водою, тому її контури візуально спотворюються. Щоб передати цей ефект, зробіть лінії спини і плавників хвилястими.
6
Починайте розфарбовувати малюнок з заливки основного кольору. Для цього розведіть блакитну фарбу великою кількістю води і широким пензлем покрийте широкими мазками все простір аркуша, крім ділянки голови дельфіна, який виступає з води.
7
Щоб розфарбувати тулуб під водою, візьміть світло-сірий колір. Наносите його відразу ж, поки перший шар фарби не висох. Чистої мокрій пензликом намалюйте відблиски на дельфіні, а потім і на іншому просторі малюнка, проводячи хвилясті лінії.
8
Змішайте сірий і синій кольори, нанесіть вийшов відтінок більш щільним шаром ближче до хвоста і освітлює, наближаючись до основи ластів. Темно-сірим намалюйте тіні на ластах, плавці і вздовж спини дельфіна. Насиченим блакитним зафарбуйте живіт, темно-синім - правий ласт і хвостовий плавець.
9
Голову тварини розфарбуйте сірим, додавши в тінь праворуч трохи фіолетового. Зверху окресліть голову яскраво-блакитною смугою - це рефлекс від води. Біля очі залиште відблиск.