Як розрізати квадрат.

Уміння розрізати квадрат на рівні частини говорить про гарний окомір. Це може стати в нагоді, наприклад, при розкрої тканини. Хтось користується викрійками, отмеряя кожні півсантиметра за допомогою лінійки. А хтось спеціальними вправами розвинув окомір і точно ріже тканину без жодних пристосувань. Щоб так натренуватися, можна використовувати квадрат з паперу.
Вам знадобиться
  • ножиці, папір в клітку, папір проста, картон.
Інструкція
1
Виготовте шаблон квадрат а. Для цього наклейте листок в клітку на картон. Акуратно виріжте по клітинках квадрат невеликого розміру, приблизно 10 на 10 сантиметрів.
2
Виготовте робочі квадрат и. На них ми будемо тренувати окомір. Для виготовлення квадрат ов візьміть звичайний папір, без ліній. Обведіть на ній шаблон і виріжте квадрат . Повторіть це кілька разів, для отримання декількох робочих квадрат ів.
3
Розріжте робочий квадрат на 2 однакові частини. Для цього не користуйтеся лінійкою або іншими пристосуваннями. Довіртеся вашому окоміру. Зробіть ножицями насічку посередині однієї з сторін квадрат а. Уважно подивіться, чи будуть дві частини однаковими, якщо зробити розріз по цій насічці. Якщо потрібно, зробіть корекцію за допомогою нової насічки. Розріжте квадрат і порівняйте дві частини. Повторюйте вправу до тих пір, поки не натренуєтеся розрізати квадрат рівно.
4
Розріжте робочий квадрат на 3 однакові частини. Перш робіть ножицями насічки. Тренуйтеся, поки не зможете робити правильні розрізи.
5
Розріжте робочий квадрат на 4 однакові частини. І так далі. Тренуйтеся, поки не опануєте цією майстерністю досконало.
6
Виготовте шаблон квадрат а іншого розміру і пройдіть всі кроки заново.
Зверніть увагу
Незабаром вам захочеться перейти до тренувань безпосередньо на тканини. Використовуйте для цього інші ножиці, які можна купити в магазинах для шиття. Якщо різати тканину звичайними ножицями, можуть залишатися лахміття, тоді ніяких тренувань окоміру не вийде.
Корисна порада
Далі вчіться відрізати від квадрата однакові смужки - по 1 см, по 2 см і т.д. Натренувавшись, ви будете точно "відчувати" будь-які відстані.