Як визначити стать черепахи.

Черепахи різних видів мають досить багато спільних зовнішніх ознак, що дозволяють розрізнити їх по підлозі. Проте якщо у вас тільки одна особина, і ви не маєте можливості порівнювати, визначити це достовірно досить важко.

Інструкція
1
Впевнене визначення статі у більшості черепах можливо у віці 6-8 років при довжині панцира 10-11 см. Втім, у деяких видів, наприклад, у самців домашніх червоновухих черепах, це можливо вже в 2,5 - 5 років. Однак існують деякі ознаки, загальні для всіх видів. Найкраще визначати стать особини в порівнянні з іншими тваринами.
2
Уважно огляньте лапи вашого вихованця. У сухопутних черепах кігті на передніх лапах мають різну довжину. У більшості самців вони довші, кігтики на задніх лапах коробчатих черепах, до того ж, потовщені і загнуті. Проте ця ознака допомагає не завжди. Дорослі самки пантерових черепах також мають подовжені кігті.
3
Огляньте панцир черепашки. У самок він короткий і округлий. У самців більш подовжений і вузький, його задній кінець має V-подібну форму. Розрізняються форма і розміри анальних щитками, а також відстань між пластроном і карапаксом. У самців воно менше.
4
Огляньте пластрон - панцир з боку черевця. У самок він плоский, у самців увігнутий. Така будова панцира і пластрона мають більшість сухопутних і деяка частина водних черепах.
5
Самці деяких сухопутних видів мають добре виражені стегнові шпори.
6
Зверніть увагу на хвіст вашої черепашки, а також на форму клоаки. У самців хвіст більш довгий і товстий, а у середньоазіатських, до того ж, загинається до землі. Клоака має вигляд подовжньої прямій. У самок хвіст короткий, клоака нагадує зірочку.
7
У деяких видів, наприклад, у болотних черепах, самці кароокі, у самок очі жовті.
8
Самці і самки черепах зазвичай відрізняються розмірами. У більшості видів самки більші за самців, оскільки їм доводиться виношувати яйця. Це не відноситься до Галапагоські, клювогрудая, коробчатим, болотним, каймани, жовтим мулових і деяким іншим видам черепах, у яких самці крупніше.