Як заборонити зміну осередки.

Захист осередків в табличному редакторі Microsoft Office Excel не використовується для дотримання конспірації - для цих цілей тут призначена захист файла з даними. Блокування доступу до осередків потрібна, швидше, для запобігання випадкових змін формул або даних в електронних таблицях. Сама процедура включення захисту нескладна, але вимагає розуміння принципу роботи.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007 або 2010.
Інструкція
1
Захист в Excel організована таким чином, що встановлюється на лист документа в цілому і поширюється на весь його вміст. Тому перед тим, як приступити безпосередньо до налаштування блокування доступу, вам слід задати виключення із загального заборони. Звичайно, це слід робити тільки в тому випадку, якщо необхідно залишити вільним доступ до якихось комірок таблиці. Почніть процедуру з виділення всього аркуша - натисніть клавіші Ctrl + A.
2
Клікніть виділення правою кнопкою миші і виберіть у сплив контекстному меню рядок «Формат ячеек». На екрані з'явиться вікно, в якому вам потрібна вкладка «Захист» - поставте позначку в розміщеному на ній чекбоксі «Захищається ланка». Якщо ви хочете, щоб блоковані осередки не тільки не можна було редагувати, а й переглядати містяться в них формули, виставте відмітку і в полі «Приховати формули». Натисніть кнопку OK, і лист буде готовий до включення захисту.
3
Якщо залишати вільним доступ до яких-небудь елементів не потрібно, пропустіть цей крок, а в іншому випадку виділіть ті осередки , які треба виключити зі списку захищаються. Знову викличте вікно властивостей через контекстне меню і виконайте протилежну операцію - приберіть позначку з чекбокса у напису «Захищається ланка». Натисніть кнопку OK.
4
Увімкніть захист аркуша. Це можна зробити на вкладці «Головна» меню табличного редактора. У групі команд «Осередки» цієї вкладки є випадає "Формат" - розкрийте його і виберіть пункт «Захистити лист». На екрані з'явиться невелике віконце налаштувань цього захисту.
5
Поставте позначки в чекбоксах операцій, які повинні залишитися доступні користувачам на захищається аркуші. Якщо знімати захист повинен тільки людина, що знає пароль, то введіть цей пароль в текстове поле. Натисніть кнопку OK, і захист буде активована.