Як побудувати циліндр.

Циліндр - одна з основних геометричних фігур. Без навичок його побудови жодному з малювальників (і майбутніх професіоналів, і любителів) не обійтися.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, ластик
Інструкція
1
Позначте на аркуші площину, на якій стоятиме циліндр, двома горизонтальними лініями.
2
Проведіть вертикальну вісь. У центрі аркуша, якщо ви будете будувати тільки саму фігуру, або зі зрушенням в бік, якщо передбачається ще й зображення тіні предмета.
3
Відкладіть на осі відрізок, рівний висоті циліндра.
4
На верхньому і нижньому кінцях відрізка проведіть горизонтальні осі, на яких будуть побудовані основи циліндра. Довжина цих відрізків дорівнює діаметру циліндра.
5
На кожній з горизонтальних осей побудуйте окружності. Для цього додайте ще по одній центральній вертикальної лінії для кожної з фігур. Чим нижче розташовується точка, з якої ви «дивіться» на циліндр, тим менше кут між вертикальною і горизонтальною осями і тим сильніше будуть сплющені ці окружності, приймаючи більш овальну форму. Відповідно до законів перспективи, верхнє підставу циліндра буде вже, ніж нижнє. А в кожному з підстав верхня половинка окружності (до горизонтальної осі) буде трохи менше нижньої. Варіюючи ці розміри, домагайтеся такої форми кіл, щоб вони «лягли» на площину.
6
Паралельно центральної осі циліндра проведіть лінії, що позначають його бічні сторони. Після цього всі допоміжні лінії побудови можна стерти.
Корисна порада
Якщо вам складно будувати кола в основі циліндра, потренируйтесь спочатку на предметах у формі паралелепіпеда. Покладіть перед собою будь-яку коробку і побудуйте її заснування, методом візування переносячи кут нахилу ліній на малюнок. Коли ви навчитеся це робити, вписувати окружність в квадрат, що лежить на площині, буде набагато легше.