Як зробити скляний фартух.

Фартух на кухні не обов'язково робити з керамічної плитки - є більш цікаве, оригінальне рішення, що дозволяє додати інтер'єру індивідуальність. Спробуйте зробити скляний фартух, а на зворотну сторону скла помістіть будь-яке зображення або фотографії, які вам приємно було б бачити щодня.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - схил;
  • - лазерний покажчик рівня;
  • - скло;
  • - ескіз малюнка;
  • - самоклеюча плівка з малюнком;
  • - біла самоклеюча підкладка;
  • - кріплення;
  • - декоративні капелюшки;
  • - дриль.
Інструкція
1
Проведіть ретельні виміри стіни. Використовуйте не тільки рулетку і свій внутрішній окомір, але і висок, лазерний покажчик рівня - будь-які інструменти, які дозволять вам знайти точні розміри. Якщо кути у вашому будинку не занадто прямі і верхня довжина фартуха відрізняється від нижньої - беріть меншу.
2
Довгу стіну краще розділити на кілька частин, при цьому на стиках відніміть від загальної довжини по 2 мм. У кутових з'єднаннях не забудьте відняти ширину скла від однієї з частин.
3
Намітьте отвори під наскрізний склотримач. Центр отвору повинен знаходиться в 5 см від кута. Для довгого фартуха передбачте також кріплення по середині, в 5 см від краю. Діаметр отворів залежить від обраного кріплення, як правило, 6-8 мм. Крім того, заплануйте отвори під розетки, діаметром 70 мм.
4
Замовте скло, гартоване або звичайне, товщиною не менше 6 мм. Крім того, купите кріплення, декоративні капелюшки відповідного кольору, глянцеві або матові.
5
Продумайте картинку, яка буде за склом. Зверніть увагу на дозвіл, воно має бути високим. Якщо є можливість, залучіть знайомих дизайнерів або розробіть малюнок фартуха самостійно.
6
Замовте друк плівки на клейовий підкладці в одній з поліграфічних компаній. Врахуйте, що друк буде на неклеевом шарі, тому готове зображення буде дзеркально відображує зліва направо.
7
Додатково придбайте непрозору білу підкладку, оскільки надрукована картинка може бути частково прозора. Можна вибрати не чисто білу, а з сірим або бежевим відтінком - подивіться на місці, як пройшла друк, яку підсвітку дає скло (як правило, зеленуватий) і який колір підкладки може виправити ситуацію.
8
Почніть приклеювання плівки до скла. Для цього розкладіть скло на горизонтальній поверхні, знежирте засобом для миття посуду і витріть. Потім наберіть в розпилювач води з додаванням рідкого мила. Намочіть скло.
9
Потроху відклеюється захисний шар з плівки, клейову сторону також збризніть водою. Поступово розкладіть плівку з малюнком на поверхні скла, мильна вода дасть вам можливість розташувати її правильним чином.
10
За допомогою ракеля акуратно виженете водяні бульбашки з-під плівки. Дочекайтеся висихання і точно так же приклейте білу підкладку. Після висихання підрівняйте краю, виріжте отвори.
11
Прикладіть саморобний скляний фартух до стіни і через отвори нанесіть розмітку для кріплення. Приберіть скло, просвердлите отвори, встановіть дюбеля. Повісьте скляний фартух на стіну і зверху закрутіть декоративні капелюшки кріплення.