Як вилікуватися від кропив'янки. Як вилікуватися від побічної висипки.

Кропив'янка є проявом алергічної реакції організму на подразник. Вона цілком виправдовує свою назву, адже висипання на тілі нагадують опіки від кропиви і супроводжуються таким же сверблячкою. Поява пухирів і висипу може бути раптовим і таким же швидким буває і одужання. Але іноді хвороба затягується на тижні або повторюється занадто часто і завдає чимало фізичних і психологічних проблем. Однак щоб лікування було успішним, важливо встановити і виключити причину.
Вам знадобиться
  • - кропива, шишки хмелю з низкою, м'ята перцева, календула для внутрішнього застосування;
  • - багно болотний, братки для ванн;
  • - пустирник або валеріана;
  • - вітаміни.
Інструкція
1
Кропив'янка зникає так само несподівано, як і з'являється. Як і у багатьох алергічних захворювань, точну її причину встановити досить складно. Проте відомий сприяючий чинник - це порушення нервової системи, що змінює реактивність організму на подразник. Таким чином, виходить, що стрес або подібні йому негативні емоції можуть викликати алергію на певні продукти, хімічні речовини і навіть погодні чинники, такі як вітер, пил або сонце.
2
Якщо кропив'янка стала проявлятися часто, заведіть щоденник харчування. Спробуйте самостійно методом виключення встановити харчової алерген. По черзі включайте алергенними продукти і відстежуйте реакцію організму на них. До таких продуктів належить риба, яйця, полуниця, суниця, малина, цитрусові, шоколад, какао.
3
Таким же методом виключіть хімічний та фізичний подразник - вітер, пил, сонце, миючі засоби. При виявленні або підозрі якогось із них виключіть його повністю. Хоча в майбутньому алергію можуть викликати й інші продукти або чинники.
4
Висипання кропив'янки спостерігаються при діабеті, хворобах печінки і нирок, запаленні придатків, а також при глистових інвазіях. Тому по можливості обстежуйтеся, а при необхідності пройдіть відповідне лікування.
5
Для зниження емоційної збудливості зміцнюйте нервову систему. Для цього відмінно підходять водні процедури, помірні сонячні ванни, заняття спортом, повноцінний сон, відпочинок, ритмічне дихання. Обов'язково приймайте вітаміни - взимку і на початку літа.
6
Регулярно влаштовуйте розвантажувальні і голодні дні. Один раз на тиждень повністю утримуйтеся від їжі. Це допоможе організму самостійно очищатися від шкідливих речовин. Їх надмірне накопичення підвищує сприйнятливість до алергенів. При частих проявах кропив'янки 1 раз на рік проводите глибоке очищення кишечника, печінки, нирок і лімфатичної системи.
7
Крім медикаментозного лікування кропив'янки використовуйте засоби народної медицини, а саме фітотерапію. Чергуйте різні доступні рецепти трав. Наприклад, приймайте відвар кропиви. Для його приготування заваріть 1 ст.л. сухого рослини (квіток) склянкою окропу, настоюйте в теплому місці близько 30 хвилин. Приймайте в процеженном вигляді по половині склянки 4-5 разів на день. Таким же способом можете заварювати шишки хмелю з низкою, по 1 ч.л. кожної рослини. Вживайте отриманий настій гарячим за один раз і бажано на ніч. Інший рецепт: заваріть 10 г квіток календули (або м'яти перцевої)? склянки окропу. Після настоювання приймайте по 1 ст.л. 3 рази на день.
8
Якщо кропив'янка виникає в літній час, можливо, її причиною є пилок рослин. Приходячи додому, полощіть горло звичайною водою можна з додаванням пустирника або валеріани. Крім цього прийміть душ.
9
Для зовнішнього лікування кропив'янки (для ванн) використовуйте відвар братків або багна болотного, 1 л настою на ванну.