Як вибрати світлодіодну стрічку.

Світлодіодна стрічка являє собою довгу друковану плату, на яку нанесені яскраві і потужні світлодіоди. Це пристрій ідеально підходить для оформлення будь-яких приміщень. Завдяки своїй гнучкості і компактності стрічка вигідно підкреслює контури дизайн-проектів інтер'єру, забезпечує підсвічування ніш малих і великих розмірів.
Інструкція
1
Найбільш поширені стрічки з діодаміSMD3528 і SMD5050. Абревіатура SMD повідомляє про те, що тип монтажу даного електронного компонента - поверхневий, тобто контакти діода припаяні безпосередньо до монтируемой поверхні. Поверхневий монтаж отримав широке поширення в електроніці завдяки своїй компактності. Цифри, що стоять після даної абревіатури, вказують на розміри світлодіодів: 5050 - світлодіод розміром 5 х 5 мм, 3528 - діод 3,5 х 2,8 мм.
2
Уважно розглянувши виріб, ви помітите, що у SMD 5050 є шість висновків, а у SMD 3528 - два. Справа в тому, що перший містить три окремих кристала, а останній - тільки один. Відповідно, яскравість світіння стрічки SMD 5050 інтенсивніше, але і ціна її вище.
3
Важлива роль при виборі світлодіодної стрічки відводиться кольором світіння. Одноколірна стрічка може бути синього, зеленого, жовтого, червоного або білого кольору. Однак якщо ви в ході експлуатації хочете змінювати колір світіння стрічки, вибирайте повнокольоровий (RGB). Щоб отримати бажаний колір, досить буде натиснути на кнопку на пульті контролера.
4
Зверніть увагу на такий параметр, як щільність діодів на 1 метр. У продажу поширені стрічки з щільністю 120, 60, 30 діодів на метр. Світло буде більш рівномірним і яскравим, якщо щільність діодів буде більше. Для освітлення доцільно використовувати стрічки з щільністю 60 - 120 діодів, для підсвічування - 30 - 60.
5
Маючи намір застосовувати стрічку в приміщенні з підвищеною вологістю або на вулиці, зверніть увагу на клас її захисту. Стрічки можуть бути вологозахищеними і невлагозащіщеннимі. У останніх добре видно струмопровідний шар, а ділянки пайки елементів ніяк не захищені, тому їх застосування обмежується місцями, де волога на них вже точно не потрапить.
Зверніть увагу
На світлодіодну стрічку можуть бути припаяні світлодіоди різних розмірів і різну кількість на одному метрі. RGB-стрічка може світитися різними кольорами. Така стрічка прослужить набагато довше. Припустимо, захотілося, щоб було просто світло, включите біле підсвічування. Під настрій можна вибрати будь-який інший, романтична обстановка це червоний, зелений сприяє розслабленню.
Корисна порада
Використання блоку живлення значно збільшує термін служби світлодіодних виробів. Як підібрати блок живлення до стрічки? Потужність блоку живлення розраховується за формулою: Рііп = L x P + 20%, де: Рііп - потужність імпульсного блоку живлення; L - довжина відрізка світлодіодної стрічки (м); P: Підключення декількох світлодіодних стрічок до одного блоку живлення. Якщо ви вирішили вибрати цей варіант підключення, врахуйте, що потужність блоку живлення повинна відповідати сумарної потужності підключаються стрічок.