Як вставляти струни.

Для тих, хто вирішив вчитися грати на гітарі по нотах, рекомендується застосовувати нейлонові струни . Вони м'якше металевих і не призводять до втоми пальців при грі. Правильна установка нейлонових струн подарує стрункість звучанням і м'якість при відтворенні звуку.
Інструкція
1
Зніміть старі струни , послабивши їх натяг. Петлі, розташовані на гвинті колка, піддіньте яким-небудь гострим предметом і витягніть кінці струн з отворів в барабані. Чи не дивуйтеся, якщо гриф гітари почне коливатися після зняття всіх струн. Це властиво тим інструментам, гриф яких тримається на гвинті. Після постановки струн стійке положення повернеться.
2
Щоб не порушити послідовність розташування струн, починайте постановку з найтоншою (першої) струни . Зробіть на відстані 1,5-2 см від одного з закінчень струни вузлик, подібний до того, який зав'язують на кінці нитки, приступаючи до шиття.
3
Закріпіть струну на підставці, виконавши петлю. Гітару при цьому тримайте в горизонтальному положенні. Кінець з вузликом перекиньте через підставку і з будь-якого боку підведіть під струну. Потім просмикніть закінчення струни в утворену петлю. Простежте за тим, щоб вузол розташовувався поза петлі.
4
Затяните петлю, щоб вона не розпустилася. Для цього вказівним пальцем з боку отворів для струн притисніть місце перетину петлі з кінцем струни до підставки. Струну весь час тримаєте в натягнутому стані. Потягніть вільною рукою за протилежний кінець струни , затягуючи її.
5
Сядьте і поставте гітару на підлогу. Щоб закрепляемая струна перебувала в натягнутому стані і не мала можливості розпуститися на підставці, правим коліном притисніть її до грифа. Кінець струни просмикніть в отвір, який знаходиться на валику колка, виведіть його на пару сантиметрів.
6
Накрутите струну на валик кілочка. Запам'ятайте, що все струни повинні закручуватися в єдиному напрямку. Зробіть кілька витків внахлест. Один з них повинен лягати поперек всіх інших.
7
Пальцями правої руки відтягніть струну, тримаючи її під прямим кутом до грифа і не даючи послабитися. Продовжуйте накручувати струну на валик. Коли вона буде остаточно натягнута, перевірте петлю на підставці: розбещена струна не зможе тримати лад, тому всі необхідно переробити заново.
8
При установці басових струн (4,5,6) вузлики можна не робити. Зауважте, що на одному кінці басовою струни мається волоконна петелька. До закріпленню струни вона не має ніякого відношення, але найчастіше в отвір в підставці струну вставляють тим кінцем, на якому петелька відсутня.