Як виділити кисень з води.

Чистий кисень в великих кількостях використовується в медицині, промисловості та інших сферах діяльності. Для цих цілей його отримують з повітря шляхом скраплення останнього. У лабораторних умовах цей газ можна отримати з кисень осодержащіх сполук, в тому числі з води.
Вам знадобиться
  • - чисті пробірки;
  • - електроди;
  • - генератор постійного струму.
Інструкція
1
Перед початком досвіду повторіть техніку безпеки. Строго дотримуйтесь правил роботи з електроприладами. Крім того, пам'ятайте, що виділяються гази горючі і вибухонебезпечні, тому вимагають обережного поводження з ними.
2
Повторіть поняття електролізу. Згадайте, що на катоді (негативно заряджений електрод) проходитиме процес електрохімічного відновлення. Отже, там буде збиратися водень. А на аноді (позитивно заряджений електрод) - процес електрохімічного окислення. Там будуть виділятися атоми кисень а. Запишіть рівняння реакції: 2H2O? 2H2 + O2Катод: 2H + 2e = H2? 2Анод: 2O - 4e = O2? 1
3
Приготуйте два електроди. Ви можете їх зробити з мідних або залізних пластин довжиною не більше 10 см і шириною близько 2 см. Прикріпіть до них провідники електричного струму.
4
Потім в електролізер налийте води і опустіть туди електроди. В якості посудини для електролізу використовуйте глибокий кристаллизатор або товстостінний стакан, розширюється догори.
5
Потім візьміть дві чисті пробірки і налийте туди води. Закрийте їх пробками. Пізніше відкриєте ці судини під водою в еліктролізере і відразу ж надягнете на електроди. Робіть все це акуратно, щоб вода з пробірок не вилилася. Це необхідно для того, щоб в них не накопичувався повітря і в процесі електролізу вийшли чисті гази.
6
Підключіть генератор постійного струму. Увімкніть його, коли будете впевнені, що все підготували правильно. Під дією електричного струму на електродах розпочнеться виділення бульбашок газів. Поступово кисень і водень заповнюватимуть пробірки, витісняючи з них воду.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що згідно з рівнянням реакції водню збиратиметься в два рази більше кисню.
Корисна порада
Як електроди можете використовувати товсті цвяхи, відповідні за розміром до судин.