Як відновити лакове покриття. востановление лакування меблів.

Іноді реставрувати необхідно не тільки старовинні меблі, а й сучасну, недавно придбану в магазині. Найчастіше недоліком є обдерти або подряпане лакове покриття . Відновлення лаку вимагає повного або часткового видалення старого шару. Дана процедура досить складна, тому, не маючи необхідних навичок, краще всього довірити її професіоналам.
Вам знадобиться
 • - розчинник для лаку;
 • - мелкозернистая шліфувальна шкурка;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка;
 • - лак і пензлики;
 • - спеціальний який консервує склад.
Інструкція
1
Вивчіть пошкоджені місця. При невеликих косметичних дефектах буде потрібно тільки ошкурить поверхню, а при більш серйозних нерівностях і ськолах - видалити всі покриття повністю.
2
Ретельно промийте і протріть меблі. Акуратно за допомогою розчинника почніть видаляти лак з проблемних місць, а потім відшліфуйте їх спеціальною дрібнозернистою шкіркою. По закінченню ошкуривания обов'язково очистіть поверхню від сміття і пилу.
3
Невеликі тріщинки і подряпини закладіть шпаклівкою. Як тільки вона висохне, знову обробіть ці місця шліфувальною шкуркою. Якщо ви повністю видалили старий шар, основу необхідно покрити ґрунтовкою і тільки потім починати шліфовку.
4
Зачекайте деякий час для того, щоб оброблена поверхня висохла, і почніть наносити лак. Особливу увагу приділіть пензлику, з якою ви будете працювати. Для лаків на водорозчинній основі найкраще брати пензлика з штучною щетиною. Можна скористатися і мохеровим валиком. Для лаків, до складу яких входить розчинник, вибирайте пенополиуретановие валики і кисті зі свинячої щетини.
5
Почніть наносити лак безперервними круговими рухами. Якщо ви будете зупинятися, в кінцевому результаті ви можете отримати нерівності і різкий перепад кольору. Спочатку розподіліть один шар, дайте йому підсохнути і нанесіть наступний. Шари наносяться доти, поки ви не отримаєте бажаний блиск вироби.
6
Залиште відреставрований предмет в спокої на п'ять-сім днів до повного висихання лаку. Після всю поверхню обробіть спеціальним консервирующим складом. Він утворює непомітну тонку плівку, яка захищає меблі від впливу вологи. Це дозволяє зберегти лакове покриття в цілості на довгий час.
Корисна порада
Для того щоб освіжити колір лаку на меблів, протріть поверхню шерстяною тканиною, попередньо змочивши її в приготованому розчині, який робиться з однієї частини скипидару і двох частин звичайного рослинного масла.
Лаковане поверхню практична і функціональна, але з часом на ній з'являються відколи й тріщини. Відновити лак можна за допомогою часткової реставрації або повністю видалити весь старий шар і покрити поверхні новим шаром.
Вам знадобиться
 • - хімічна смивка;
 • - дрантя;
 • - будівельний фен;
 • - шліфувальна машина;
 • - розчинник;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка;
 • - наждачний шкурка;
 • - кисть;
 • - валик.
Інструкція
1
Якщо дефекти незначні, можна обійтися часткової реставрацією. При численних ськолах і тріщинах доведеться повністю видалити весь старий шар лаку, підготувати поверхню і нанести новий шар.
2
При часткової реставрації видаліть шар лаку місцями. Використовуйте спеціальну хімічну змивку. Працюйте в рукавичках, окулярах, респіраторі з відкритими вікнами, так як хімічний склад змивки має достатньо різкий запах.
3
Зачистіть все змиті місця за допомогою нульової шкурки, знежирте розчинником, нанесіть шар шпаклівки, призначеної для дерев'яних поверхонь. Дайте час шпатлевке просохнути протягом 36 годин. Потім знову все відшліфуйте за допомогою нульової наждачним шкурки. Протріть оброблені місця розчинником. Нанесіть на підготовлену поверхню новий шар лаку. Через 24 години проведіть повторне нанесення.
4
При сильних дефектах вам доведеться повністю видалити старий шар лаку та провести повторне нанесення. Для очищення всієї поверхні використовуйте хімічну змивку, теплової або механічний спосіб.
5
Використання універсальної хімічної змивки - це найпростіший метод очистити велику поверхню від лаку за лічені години. Досить наносити змивку за допомогою кисті або дрантя і слідом протирати спінив лак сухою ганчіркою. Якщо ви вирішили використовувати теплової метод, очищайте поверхню за допомогою будівельного фена. Нагрівайте невеликі ділянки, видаляйте лак за допомогою дрантя. Механічне очищення полягає у використанні підручних матеріалів: скребків, шліфувальної машини. Це найпроблематичніший варіант видалення старого лакового покриття.
6
Видаливши весь лак повністю, зашпатлюйте поверхню. Через 36 годин нанесіть шар грунтовки. Після повного висихання грунтовки приступайте до нанесення нового шару лаку. Лак можна наносити валиком або пензлем. Після нанесення першого шару дайте час йому повністю просохнути і покрийте поверхню на другий раз.