Як поводитися на природі.

Навесні, влітку і ранньої осені багато людей воліють відпочивати на природі : їздити в ліс, на річку чи озеро, влаштовувати пікніки, ходити в походи, рибалити, купатися і грати на свіжому повітрі. На жаль, не всім знайомі правила поведінки в дикій місцевості. По-перше, необхідно пам'ятати про заходи безпеки, щоб не заблукати або не постраждати від укусів шкідників. По-друге, потрібно намагатися зберегти красу природи.
Інструкція
1
Виїжджаючи на природу, подумайте, які шкідливі комахи можуть представляти для вас небезпеку. В кінці весни і раннім літом це можуть бути комарі, тому потрібно взяти з собою засоби від москітів і надіти одяг, що закриває руки і ноги. Також в більшості районів Росії мешкає кліщ, який любить вологі місця. Тому необхідно мати з собою засіб від кліщів, особливо якщо недавно пройшов дощ. Якщо ви збираєтеся поїхати в місцевість, де мешкають отруйні змії або інші рептилії, надягайте чоботи з високими халявами.
2
Інша небезпека, яка чатує на необережних туристів на природі , - ризик заблукати. Перед походом потрібно ознайомитися з правилами орієнтації на місцевості: яким чином дізнаватися напрямок по моху на деревах, по розташуванню світил на небі. А найнадійніший варіант - слідувати руслах річок. Якщо ви збираєтеся не в похід, а на невелику прогулянку, наприклад, за грибами, запам'ятовуйте орієнтири. Звуки від автомобільної траси або залізниці допоможуть визначити своє місце розташування. Але, звичайно, кращим помічником в орієнтації на місцевості буде навігатор.
3
Природа представляє для людини набагато меншу небезпеку, ніж людина для природи. Неакуратне поводження туристів призводить до того, що порушується краса мальовничих місць, страждає екологія, завдається шкода тваринам і рослинам. Перше і головне правило для любителів відпочинку на повітрі - прибирати за собою все, що було привезено. Харчові відходи можна закопати в землю, закривши сухою травою або листям - за рік вони згниють. Залишки паперу спаліть, а все інше заберіть із собою. Якщо ви помітили сміття, залишене іншими відпочиваючими, захопіть і його теж.
4
В лісі намагайтеся ходити тільки по стежках, щоб не погубити сходи дерев, гнізда комах або птахів. Ніколи не рвіть рослини, що не ламайте гілки, які не обдирають кору. Чи не вирубувати кущі та дерева, щоб розчистити місце для привалу або стоянки. Не ловіть метеликів, бабок, ящірок, жаб. Обходьте стороною мурашники.
5
Будьте обережні з вогнем на природі . Ні в якому разі не кидайте на землю запалені сірники або гарячі недопалки. Бажано користуватися пальником, так як вона не залишає слідів, але якщо у вас її немає, знайдіть старе вогнище. В крайньому випадку зніміть верхній шар землі з травою, окопатися це місце канавкою, приберіть подалі гілки і листя і тільки тоді розводите багаття. В якості дров використовуйте тільки сухі дерева. Ретельно гасіть багаття після використання.
6
Під час миття посуду в річці або озері не користуйтеся хімічними засобами - забруднення добре очищаються піском або гірчицею. Не викидайте сміття, в тому числі і недопалки, в воду.