Як армувати фундамент.

Перше питання, яке може виникнути - навіщо армувати фундамент ? Бетон, який використовується при створенні фундамент ов, міцний, якщо протягом експлуатації відчуває рівномірну навантаження, не піддається стиску або розтягу. В іншому випадку, бетон легко тріскається і деформується. Щоб фундамент НЕ просів, використовують армування.
Інструкція
1
Суть армування полягає в розташуванні всередині бетону каркаса з їхніх прутів. Сталь приймає на себе навантаження розтягування, будучи набагато більш стійкою до нього, ніж бетон.
2
Армування фундамент а слід вести поблизу його поверхні, так як саме там фундамент несе найбільші навантаження. Оптимальна відстань від прутів до поверхні - 5 см.
3
Так як розрахувати напрямок деформації заздалегідь неможливо, то зверху і знизу каркас формують з ребристою арматури 10-12 мм перерізу. Всі інші прути, що з'єднують горизонтальні поздовжні прути можуть бути тонше і мати гладку поверхню.
4
Найчастіше закладають стрічковий фундамент . В цьому випадку, відстань між горизонтальними прутами має бути близько 30 см. Додайте до них по 5 см з обох сторін, і вийде ширина стрічки фундамент а 40 см. Стрічковий фундамент відчуває поздовжні розтягування, тому товщина з'єднують прутів не важлива. Кут каркаса виконується з гнутих прутів. При цьому один кінець повинен упиратися в одну стінку, другий в інший.
5
При формуванні плиткового фундамент а, слід врахувати, що він буде в рівній мірі відчувати як поздовжнє, так і поперечне розтягнення. Це значить, що товсту рифлену арматуру слід використовувати в усіх напрямках армування.
6
З'єднують прути між собою або зварюванням, або дротом. Застосування дроту пояснюється тим, що далеко не всі види сталі, з якої зроблена арматура, можна зварювати. Крім того, шов може порушити цілісність прута, зробити його тонким і менш міцним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=js74bHXKTt8
При самостійному зведенні житлового будинку або господарської споруди може виникнути необхідність заливки бетонного перекриття. Щоб воно вийшло міцним, його необхідно посилити армуванням.
Вам знадобиться
  • - бетон;
  • - арматура;
  • - дріт діаметром 1-2 мм;
  • - поліетиленові труби;
Інструкція
1
Щоб виготовити міцну бетонну плиту , вам, в першу чергу, знадобиться якісний бетон. Порахуйте його необхідний обсяг: якщо ви зможете за кілька годин укласти 4-5 кубів бетону, то вигідніше замовити його на бетонному заводі. Менші обсяги вам навряд чи привезуть, в цьому випадку бетон слід приготувати самостійно.
2
Використовуйте для приготування бетону тільки якісні компоненти. Цемент купуйте у відомих постачальників, що працюють на ринку не один рік. Пісок придбайте тільки річковий, без домішок глини. Щебінь потрібен гравійний або гранітний.
3
Замішуючи бетон, точно дотримуйтесь пропорції компонентів. Відмірювати обсяги найпростіше відрами: на відро цементу беріть два відра піску, три відра щебеню і 0,7 відра води. Суміш ретельно перемішайте до отримання однорідної маси.
4
Зробіть опалубку для заливається плити, підготуйте арматуру для її посилення. Бажано використовувати арматуру з ребристою поверхнею, що забезпечує хороше зчеплення з бетоном. Якщо застосовується гладка арматура, її кінці необхідно загинати. Зазвичай при будівництві використовується арматура діаметром 10, 12, 14, 16 мм із сталі марок А500С і 35ГС.
5
Дуже важливо правильно розташувати арматуру в заливаемой плиті. Найкраще зв'язати каркас з арматури, використовуючи для в'язки дріт діаметром 1-2 мм. Каркас повинен знаходитися всередині обсягу плити і ніде не виступати назовні. При заливанні його можна підвісити на дроті або підкласти знизу вкладиші товщиною 2-3 см. Зверху арматура повинна покриватися шаром бетону такої ж товщини.
6
Найкращі показники міцності забезпечує просторовий каркас, який займає майже весь обсяг плити. Якщо ви прокладете кілька відрізків арматури по центру плити, це майже не додасть їй міцності. Ряди пов'язаної арматури повинні знаходитися в верхній частині плити і в нижній. Чим далі верхній і нижній ряди відстоять один від одного, тим вище міцність плити. Але при цьому над каркасом і під ним повинен бути шар бетону товщиною не менше 2 см.
7
Центральна частина плити майже не впливає на її міцність, тому в ній можуть бути зроблені порожнечі. Найпростіше їх створити шляхом укладання в каркас поліетиленових труб. Плита в цьому випадку вийде значно легше.
8
Після того як бетон схопиться, поливайте його водою. Вологе середовище допомагає бетону досягти максимальної міцності. Можна накрити відлиту плиту мокрою мішковиною, рогожею і витримати так не менше двох-трьох днів. Повної міцності відлита плита досягне приблизно через місяць.