Як орендувати будиночок.

Вам необхідно зняти будиночок на вечір, вихідні або на більш тривалий термін? Не поспішайте віддавати гроші першому орендодавцю, що обіцяє прийнятну ціну і казкові умови. Перш ніж підписати договір про оренду, зверніть увагу на кілька аспектів, які допоможуть не нарватися на шахраїв і вибрати найкращий варіант.
Інструкція
1
Розпишіть вичерпну характеристику будинку, якого ви хочете зняти: район, кількість кімнат, наявність меблів (який саме), побутової техніки, посуду, ціна оренди, порядок розрахунків і так далі. Відповідний варіант можна шукати самим через оголошення в газетах, на інтернет-сайтах або скористатися послугами ріелторської компанії. З останнім варіантом менше ризику укласти угоду з шахраями.
2
Уважно огляньте запропоновані варіанти. Справна техніка, чи ціла меблі, чи якісно зроблений ремонт, не протікають Чи крани у ванній і на кухні. Переконайтеся, що у власників будинку немає боргів за комунальні послуги. Краще перевірити всі відразу і в присутність господарів або їхніх представників, ніж потім доводити, що ви нічого не зіпсували.
3
Обов'язково перевірте документи на будинок. Переконайтеся, що ім'я власника житла збігається з ім'ям в документі, що засвідчує його особу. Якщо замість господаря «оглядини» вдома влаштовує його представник, попередьте відразу, що ви хочете перевірити ці документи. Якщо такі папери вам не зможуть надати, то це привід засумніватися в порядності орендодавців.
4
Переконавшись, що з будинком і документами все гаразд, складіть договір з орендодавцем, обговоріть в ньому всі умови оренди. Як правило, у ріелторських компаній є типові договори, які вони носять з собою на угоди. Уважно прочитайте всі пункти. Чи все вас влаштовує? Якщо ні, внесіть зміни в документ і узгодьте їх з орендодавцем. Обов'язково на обох примірниках запишіть показання всіх лічильників (світло, газ, гаряча і холодна вода), перерахуйте всю розташовану в будинку меблі та техніку.
5
Тепер можна сміливо підписувати договір оренди будинку і вступати в законне володіння. Не забувайте одне - ви зняли житло в справному стані, в такому ж повинні його і повернути. Тому будьте обережні з будинком і предметами, що знаходяться в ньому.