Як вибрати рибок.

Початківці акваріумісти допускають багато помилок. Основний з них є бажання придбати мало не кожну вподобану рибку. У результаті виходить перенаселення акваріума або більшість його мешканців не можуть мирно уживатися один з одним, б'ються і навіть поїдають слабких. Різним видам потрібні особливі умови утримання - в одному акваріумі багато хворіють і гинуть. Тому, перш ніж купувати рибок , треба врахувати кілька правил.
Інструкція
1
Якщо у вас мало часу на догляд за акваріумом, вибирайте невибагливі види. Це можуть бути золоті рибки. Вони добре живуть і без підігріву води, досить кімнатної температури, не потребують воді особливої м'якості, не вимогливі до кормів. Єдине, своїх золотих рибок забезпечте просторим акваріумом, не менше 20 л на одну особину, і 1 раз на тиждень робіть підміну 1/4 частини води.
2
До невибагливим відносяться і жівородкі. Це рибки невеликого розміру, від маленьких різнокольорових гуппі до величних мечоносців, що досягають до 12 см і більше. Живородки мають яскраве забарвлення, рухливі, вимагають температуру води 20-28 градусів С. Легко уживаються з іншими видами риб. Швидко розмножуються, але поїдають народжених малюків. Якщо в акваріумі багато рослинності, то частина мальків виживає, сховавшись.
3
Придбайте декілька сомиків. Ці «санітари» акваріума підберуть нез'їдені залишки їжі після інших риб. Сомики не мають яскравого забарвлення, але є види з дуже оригінальною формою тіла. Наприклад, зверніть увагу на таракатума, що має довгі вусики і гнучке тіло. Або на сомиків-причеп, вони мають присоски і часто висять, прикріпляється до стінки акваріума. Ще є види, що поїдають водорості, тим самим очищаючи стінки ємності, камені, декорацію і рослини від некрасивого буро-зеленого нальоту.
4
Любителі великих акваріумів можуть завести великих повільних скалярій, гурамі, золотих рибок (вуалехвостов, телескопів, химерну львіноголовка, комету), цихлид та інших. Спостерігати за їх величними рухами приносить справжню насолоду.
5
Ви можете зупинити свій вибір і на агресивних рибок. Наприклад, вибрати піранью. Але тоді доведеться змиритися з деякими незручностями у догляді. При чищенні акваріума або обрізку рослин на вигляд спокійна рибка може блискавично вчепитися в ваш палець, якщо на ньому є найменша ранка. Крім того, підсадити інші види вже буде не можна, піраньї знищують все живе, навіть своїх ослаблих або дрібних родичів.
6
Недостатньо тільки визначитися у виборі акваріумних рибок . Уважно огляньте придивилася особина. На її тілі і плавниках не повинно бути пошкоджень, плям, слизу, гнилі, білих крапочок. Зверніть увагу, як пливе рибка, її рухи повинні бути правильними, властивими даному виду. Якщо рибка свербить про грунт, робить різкі безглузді рухи, завалюється набік, то таку не беріть.
Зверніть увагу
Дорослі риби красиві, у них вже добре сформовані плавники і хвіст, яскрава насичена забарвлення. Але все ж краще купити молодих особин, тому що немає гарантії, що зріла риба буде радувати вас ще кілька років, швидше за все, їй залишилося жити не так багато.
Гарний акваріум з незвичайними рибками сьогодні можна зустріти в багатьох громадських місцях. Бажання, щоб така краса була у вашому будинку, цілком здійснимо.
Якщо у вас в дитинстві не було акваріума з рибками, то перед тим як його придбати, необхідно зібрати всю необхідну інформацію. Який акваріум вибрати і кого в нього поселити.

Акваріум та аксесуари

Перш ніж купувати рибок, необхідно визначитися з сумою, яку ви готові витратити. Існує великий асортимент акваріумів. При його виборі необхідно точно знати, де він стоятиме. Чи не буде він псувати інтер'єр кімнати? Якщо в будинку є інші тварини - кішки, собаки, папуги, то обов'язково придбайте акваріум з кришкою, в якій вже є освітлення для акваріума.Современние акваріуми виготовляються із силікатної та акрилового скла. Акваріуми з акрилового скла менш травмонебезпечні. Товщина скла безпосередньо залежить від висоти акваріума і його вартості. Купуйте акваріум в зоомагазинах, де вам дадуть гарантію на ізделіе.В продажу є готові акваріуми з тумбами або підставками, куди можна прибрати всі додаткові аксесуари. Їх перевага в тому, що це готова конструкція спеціально створена для даного акваріума. Адже наповнений акваріум має велику вагу, простий стіл може його не витримати.

Рибки і догляд за ними

Новачкам в акваріумістики рекомендовано купувати невибагливі види. Це гамбузії, мечоносці, гурамі, рерио, мокропод, гуппі. Цим рибам не потрібно багато кисню. Вони відносяться до тепловодним видам. Отже, температурний режим в акваріумі повинен коливатися в межах від 18 до 20оС.К більш вибагливим видів відносяться: маллінезія високоплавнічних, цихліди. Ці риби мають перебувати у великій кількості води (для 2 риб приблизно 40 літрів), чим більше рослин, тим краще. І не забувайте про гарну аераціі.Покупая собі вихованців, звертайте увагу на їх зовнішній вигляд. Деформовані плавники, невідповідна забарвлення, порушення цілісності покривів свідчать про те, що риба нездорова. Будьте уважні і тоді ви убезпечите себе від покупки хворий особі.Не селіте мирні види рибок з хижаками, дрібних особин з великими. Використовуйте корм, відповідний для цього виду риб.Для годування риб використовуйте спеціальні годівниці, це сприятиме запобіганню забруднення акваріума. Якщо вода виливає гнильний запах, помутніла або побіліла - це вірна ознака того, що необхідна термінова генеральне прибирання. Для контролю температурного режиму придбайте термометр. Деякі риби не люблять перепадів температури, отже, не пишіть у воду з іншої температурою.