Як включити доставку в ціну. Як розраховуються транспортні витрати в транспортній компанії.

Відповідно до листа Міністерства фінансів №03-03-06/1/157 від 19.03.2007 врахувати витрати на доставку товара в податковій собівартості можна за умови, якщо вона включена в ціну товару, а покупець відшкодовує постачальнику вартість даних послуг. Розрахунок ціни на товар з урахуванням доставки здійснюється так.
Інструкція
1
Включіть в договір поставки, укладений з покупцем, пункт про обов'язок доставки товару і про включення її вартості в ціну товару.
2
Щоб економічно обґрунтувати вартість витрат на доставку , складіть калькуляцію-розрахунок на транспортні послуги, що включаються в ціну доставляється товару. Такий розрахунок необхідний, якщо доставка здійснюється власним транспортом.
3
Розрахуйте вартість доставки на 1 км пробігу або на 1 тонну перевезеного вантажу. Включіть в неї витрати на заробітну плату водія з нарахуваннями, витрати на ПММ, амортизацію транспортного засобу, загальногосподарські витрати. Затвердіть калькуляцію керівником.
4
Своєчасно переглядайте калькуляцію вартості доставки при зміні її складових: підвищенні цін на ПММ, збільшенні заробітної плати водія і т.д.
5
Якщо доставка товару покупцю проводиться найманим транспортом, як обґрунтування витрат підійдуть документи, видані транспортною компанією: договір, рахунок-фактура, рахунок. Якщо організація не є платником податку на додану вартість, в ціну товару необхідно включати транспортні витрати з вхідним ПДВ. Якщо організація є платником ПДВ, при розрахунку ціни товару сума вхідного податку виключається з вартості витрат на найману транспорт і «накручується» при відвантаженні товару покупцю на загальну вартість товару з урахуванням доставки.
6
Розрахуйте суму транспортних витрат з доставки замовлення, помноживши вартість доставки по калькуляції на кількість кілометрів пробігу автомобіля або на масу доставляемого вантажу, якщо доставка здійснюється власним транспортом. Визначте їх вартість за документами транспортної компанії, якщо товар доставляється найманим транспортом.
7
Визначте вартість товару, що відвантажується, помноживши його ціну на кількість. Додайте до отриманої цифри вартість послуг з доставки цього замовлення.
8
Щоб не виділяти транспортні витрати в рахунок-фактурі окремим рядком, поділіть загальну вартість замовлення, включаючи транспортні витрати, на кількість товару, отримавши ціну його одиниці з урахуванням вартості доставки. Проставте отриману цифру в графі «Ціна за одиницю (без ПДВ)» рахунки-фактури і обчисліть загальну вартість замовлення. Збільште отриману вартість замовлення на суму ПДВ, якщо організація є його платником.
9
У разі якщо необхідно доставити покупцю одним рейсом товари різної вартості, розподіліть транспортні витрати пропорційно вартості кожного товару в цьому замовленні, а потім увімкніть їх в ціну.
Відповідно до правил бухгалтерського обліку (ПБО) №5/1, пунктом №13, торгова точка має право включити у вартість товара закупівельну ціну, транспортні, податкові та інші витрати. Торгова накрутка вказується в обліковій податкової документації згідно зазначених вимог.
Вам знадобиться
  • - товарна накладна;
  • - правовий акт;
  • - таблиця торгової накрутки, застосовувана до всіх одиницям товару або по кожному найменуванню окремо.
Інструкція
1
Для беззбиткової торгівлі ви повинні сформувати ціни на товар таким чином, щоб в них були включені всі витрати, пов'язані із закупівлею, перевезенням товара і виплатою податків, але в той же час, щоб ваш товар був конкурентоспроможним на ринку. Згідно з чинним законодавством ваша торгова накрутка може бути будь-який, але це загрожує тим, що товар не буде затребуваний споживачем, і ви понесете значні збитки. Тому робіть мінімальну накрутку, включаючи в неї тільки витрати і невеликий відсоток прибутку підприємства.
2
Згідно з вимогами ПБО/5, прийом товарів повинен здійснюватися за прибутковими товарним накладним, дебету №41, кредиту №60, торговельну націнку вказуйте під №42. При встановленому обліку відпускних цін з накладними витратами та торговельної накруткою в товарну накладну вносите та відпускну і закупівельну ціну.
3
У правових актах торгової точки вкажіть схему, яку ви будете застосовувати по групі товарів або по кожному найменуванню окремо. До оформленому документа повинна бути додана таблиця з вживаною накруткою за всіма видатками по кожному найменуванню товарів окремо або за списком товарів.
4
Для дрібнороздрібної торгівлі найбільш оптимальним варіантом вважається розробка таблиці з урахуванням групи товарів. Для великогабаритних товарів можна застосувати загальну схему і вказати торгову накрутку з урахуванням транспортних, закупівельних і податкових витрат загальною відсотковою ставкою.
5
Якщо ви вказали торговельну накрутку на всі види товарів загальною рядком, наприклад 30%, то в цій сумі повинні бути враховані всі ваші витрати, в тому числі транспортні та врахована ваша прибуток. Окремим рядком вказувати транспортні витрати не потрібно.
6
Загальна графа з вказаною накруткою - це різниця між закупівельною і продажною ціною. Її потрібно вказувати всім підприємствам, незалежно від застосовуваного податкового режиму.