Як виростити бичка. Як вигодувати бичка натуральним кормом.

Вирощування великої рогатої худоби для одержання м'яса - справа трудомістка і тривала. Щоб бичок досяг живої маси в 400-450 кг, його треба відгодовувати не менше півтора року.
Вам знадобиться
  • - концентровані корми;
  • - молоко, молозиво і обрат;
  • - коренеплоди;
  • - сіно;
  • - трава ;
  • - сіль.
Інструкція
1
Вибирайте для вирощування теляти великовагової м'ясної породи. На відгодівлю бажано купувати молодняк не молодше місячного віку. Якщо ви завели корову, і вона принесла приплід, то Випоюють новонародженому теляті молозиво, а потім молоко кожні 3-4 години по 1,5-2 літра протягом тижня. Потім норму молока поступово збільшуйте, а кількість годувань до 3 тижнях зменшуйте до 3 разів на добу.
2
Кладіть в годівницю листяна сіно, теля буде вибирати листочки, це сприяє появі в його шлунку корисної мікрофлори, зміцнюються жувальні м'язи і поступово з'являється жуйка.
3
С 15-20 денного віку молоко можна розбавляти свіжим обратом, Випоюють не менше 4-6 літрів за день. Слідкуйте, щоб корм ні кислим, інакше може початися розлад кишечника. Але цілком можна з 1-1,5 місяців привчати теляти до свіжої кисляку на ацидофільною заквасці. Продовжуйте стежити, щоб завжди в годівниці було сіно або трава.
4
З двотижневого віку починайте додавати в молоко концентрати. Краще взяти добре просіяне вівсянку в кількості 100-150 г на добу. Її заварюйте у вигляді каші або прямо в сухому вигляді всипайте в молоко. У міру зростання бичка збільшуйте кількість зернового корму і до 3 місяців давайте вже 1,5 кг на добу
5
Коренеплоди теж починають давати рано, вже з 3 тижнів можна додавати в пійло трохи пом'ятого вареної картоплі. А з місяця окремо згодовують сиру кормові буряки, натерту на крупній тертці, у міру зростання телиця - просто порізану. Кількість соковитих кормів досягає до 3 місяців 2-3 кг.
6
випасати з 1,5-2 місяців бичка на пасовище або давайте йому траву, а в зимовий період - досхочу сіна. Якщо є можливість, то продовжуйте поїти обратом або кисляком. Від цього вага наростатиме інтенсивніше.
7
Шестимісячного теляти годують вже 2 рази в добу мешанкой, що складається з запарених концентратів, подрібненого сіна або сінної потерті, рубаних коренеплодів. Якщо ви утримуєте бичка вдень на випасі, то сіно з мішанки можна виключити. В добу згодовують щонайменше 3 кг концентратів і 10 кг соковитих кормів. Норму поступово збільшуйте по мірі росту тварини.
8
З року бику вже дають до 5 кг зернового корму в день і до 20-25 кг соковитого. Сіно і траву - досхочу. З року бичка краще каструвати, тоді він швидше набере вагу. Крім того, кастроване тварина поводиться спокійніше і не представляє небезпеки для оточуючих.
Зверніть увагу
Не забувайте покласти в годівницю соль-лізунец. Комбікорми краще давати в запареному вигляді, тоді вони краще засвоюються, сухі корми, навпроти, частково не перетравлюються.