Як змінити співвідношення сторін.

При редагуванні аматорських фотографій нерідко виникає бажання змінити їх формат для того, щоб вставити в фоторамку або перетворити на панорамну картинку. Ручна установка співвідношення сторін дозволяє змінювати зображення методом підбору потрібних параметрів.
Інструкція
1
Для установки даного співвідношення сторін використовуються найрізноманітніші графічні редактори, серед яких найбільшу популярність має програма з пакету Microsoft Office і редактор Adobe Photoshop. Якщо ви хочете змінити формат фотографії за допомогою Microsoft Office, зайдіть в «Пуск» і знайдіть в переліку стандартних програм розділу «Засоби Microsoft Office» додаток «Диспетчер малюнків».
2
Відкрийте список зображень за допомогою пункту меню «Файл» та підпункту «Додати ярлики малюнка». Виберіть потрібну фотографію і натисніть на значок «Надання одного малюнка» у нижній частині панелі управління. Фотографія з'явиться в робочій зоні програми.
3
Натисніть на пункт «Малюнок» у верхньому меню програми і на підпункт «Змінити розмір». У правій частині програми з'явиться перелік функцій, серед яких виберіть потрібне співвідношення сторін в розділі «Стандартні ширина і висота» (для веб-документів, повідомлень).
4
Якщо дані параметри вам не підходять, задайте власні в розділі «Довільна ширина і висота» або в розділі «Відсоток від вихідної ширини і висоти». Потім натисніть на «ОК».
5
При використанні Photoshop процес зміни співвідношення сторін схожий з попереднім. Відкрийте програму, зайдіть в меню «Файл» і завантажте потрібну фотографію за допомогою вкладки «Відкрити». Після завантаження зображення натисніть на розділ «Зображення» у верхньому меню редактора. У списку функцій натисніть на «Розмір зображення».
6
На екрані комп'ютера з'явиться вікно з настройками розміру фотографії, де в розділі «Розміри відбитка» у відповідних вікнах довжини і ширини поміняйте значення сторін .
7
Якщо ви хочете залишити пропорції фотографії, поставте позначку біля функції «Зберегти пропорції» і виставте значення однієї з сторін . Друга сторін а зміниться автоматично.