Як виховати дитину щасливою.

Труднощі та незгоди - реальність, з якою стикаються люди на своєму життєвому шляху. Найчастіше у оточуючих створюється помилкове враження, що деяким щасливчикам завжди супроводжує удача. Насправді ж, як правило, не щастить скигліям і песимістам, тільки скаржиться на мінливості долі. На відміну від них оптимісти дивляться неприємностей в обличчя, спокійно аналізують ситуацію і долають перешкоди. Щоб вашій дитині завжди супроводжувала удача, постарайтеся навчити його радіти життю.
Інструкція
1
Оптимістам жити в цьому світі набагато простіше, вони легше справляються з труднощами і вирішують складні завдання. Щоб навчити свого дитини радіти життю, завжди намагайтеся помічати і підкреслювати все хороше поруч з вами: яскраве сонце, красиві квіти, зелену траву, спів птахів, морозні візерунки на склі і т.п. Намагайтеся знаходити позитивне навколо вас і в погану погоду, і у важкі дні.
2
З ранніх років вчіть малюка самостійності в міру його можливостей. Якщо малюк щось хоче зробити сам, дозвольте йому хоча б спробувати. Їсти ложкою, надягати сандалики, поливати квіти і т.п. ніколи не буває рано. У дитини ще не виходить самостійно, він починає нервувати - просто вчасно прийдіть на допомогу, заспокойте, допоможіть знайти помилку. Ставтеся до всіх його дитячим справ і проблем серйозно, намагаючись зрозуміти і підтримати дитину. Для маленької людини дуже важливо знати, що люблячі батьки - ще і його кращі друзі, до яких він може звернутися за порадою і допомогою в будь-який момент.
3
Хваліть малюка не тільки за сам результат, а й за докладені зусилля. Але похвала повинна бути справжньою, тільки за реальні досягнення. Такий підхід допоможе дитині зрозуміти, що для того, щоб досягти мети, потрібно грунтовно попрацювати.
4
Чи не зривайте своє роздратування на дитину, якщо у вас поганий настрій. Зведіть до мінімуму всі негативні прояви: підвищений або наказовий тон, оціночні судження і порівняння з іншими дітьми. Вивчайте малюка не загострювати увагу на негативних переживаннях. Обговорюйте з ним всі складні ситуації, намагаючись розібратися, чому сталося те чи іншу подію, як можна уникнути або запобігти його повторенню.
5
Вивчайте крихту знайомитися і спілкуватися з однолітками, ділитися іграшками, дарувати подарунки. Оптимісти вміють долати перешкоди власними силами або спираючись на дружню підтримку. До речі, велике значення має і вміння звернутися за допомогою чи порадою до одного. Самотній, не здатний знаходити однодумців і друзів людина, навряд чи буде удачливим і зможе багато чого досягти.