Як підключити газ.

Газифікація приватного будинку - завдання не з простих. Найбільшу складність представляє проведення газопроводу від основної магістралі до будинку. Автономна газифікація з використанням балонів - тимчасовий захід і розглядати її не будемо.
Інструкція
1
Для того, щоб провести газ, повинні бути сприятливі умови: центральна газова магістраль повинна проходити поблизу до будинку. Якщо газ є тільки в сусідньому селищі, то навіть замислюватися про газифікацію поки рано. Якщо ж можливість є, то пора почати процес.
2
Процедура оформлення всіх етапів газифікації однакова у всіх суб'єктах РФ. Щоб отримати можливість підключитися до газового проводу, потрібно узгодити проведення робіт і ТУ в відділенні Облгаза, до якого відноситься ваша територія. Потім, подати заяву на газифікацію, зразок якого ви отримаєте там же, приклавши до нього копію свого паспорта, довідку з БТІ та правовстановлюючі документи на ваше володіння. Якщо будівля ще не побудовано, то надають документ про право на земельну ділянку та кадастровий план і постанова про розміщення на місці земельної ділянки об'єкта будівництва, дозвіл на це будівництво за підписом глави Адміністрації.
3
Коли ви зберете ці документи, вам потрібно отримати план розміщення будови, яке газифікуватимуть, дозвіл Паливно-енергетичного комітету на використання природного газу в якості палива. Отримання другого документа в деяких випадках не обов'язково.
4
Після отримання ТУ можна замовляти проект підключення і ордер на проведення земельних робіт. Проектна організація, в яку ви звернетеся, проведе вишукувальні роботи та на їх підставі зробить проект. Ця ж організація і займається узгодженням проекту у відповідних інстанціях.
5
Наступний етап - власне будівельно-монтажні роботи. Компанія-підрядник, що має право на такі роботи, риє траншею, укладає труби і підключає їх до вашого будинку. Потім перед врізкою вашої труби в центральний газопровід, всі документи здають в місцевий газовий трест, який видасть дозвіл на врізку.
6
Вартість газифікація у всіх регіонах різна, але досить висока, щоб бути легкодоступною для всіх категорій населення, тому процес газифікації вашого будинку може тривати роками.