Як посадити насіння ялини.

Виростити ялинку з насіння дещо складніше, ніж з саджанця. Пов'язано це з тим, що не завжди насіння сходять, особливо набрані в лісі. Але якщо у вас є бажання, а головне терпіння, спробуйте посадити зелену красуню будинку або на присадибній ділянці.
Інструкція
1
Зверніться в спеціалізований магазин або в лісництво, щоб придбати насіння їли. Продаються вони за доступною ціною. Але є й інший варіант - сходіть в ліс пізньої осені та наберіть шишок, які валяються під дорослими деревами.
2
Купіть родючу землю. Вона повинна бути легкою, інакше насіння не проросте. Непогано підходить грунт, взята з лісу, але в неї потрібно додати трохи піску. Насипте грунт в квітковий горщик і залиште на добу.
3
Замочите насіння їли. Помістіть їх в марлю, покладіть на тарілку і просочіть теплою водою. Якщо ви хочете виростити рослину з шишок, помістіть їх в банку або в термос, залийте водою, температура якої близько 40 градусів і залиште на добу.
4
Посійте насіння на глибину 1-2 см. Шишки застроміть в грунт не дуже глибоко, в іншому випадку сходи з'являться не скоро. Добре полийте посадки і прикрийте ємність целофановою плівкою або звичайним мішечком.
5
Очікуйте появи сходів через кілька місяців. Чи не розкопувати посадки - цим ви не прискорите процес проростання насіння.
6
Поливайте молоді їли раз на тиждень, також зрошуєте їх з пульверизатора через день. Слідкуйте за тим, щоб грунт не була надмірно зволоженою, інакше коріння почнуть гнити.
7
Пересадите ялинку на присадибну ділянку. Якщо ви хочете вирощувати зелене диво в домашніх умовах, створіть рослині клімат максимально наближений до природного. На зиму виносьте рослина на лоджію, якщо вона засклена або розміщуйте горщик з ялиною в приміщення, де температура тримається близько 5-10 градусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=INu6dqDBm2s
Корисна порада
Посадити насіння ялини можна і відразу у відкритий грунт. Навесні, коли грунт прогріється до +15 градусів, посійте насіння в грунт. Полив здійснюйте через день, так як на вулиці волога випаровується набагато швидше, ніж удома. Як тільки ялинка зміцніє, скоротіть частоту поливу до 1-2 разів на місяць.