Як прати вовняну шапку.

Речі з натуральної вовни вимагають особливого дбайливого догляду. При неправильному пранні вовняна шапка може втратити колір і форму. Щоб цього не сталося, періть виріб вручну з використанням спеціальних миючих засобів, призначених для прання вовняних тканин.
Вам знадобиться
  • - спеціальне рідкий миючий засіб;
  • - медичний спирт;
  • - денатурований спирт;
  • - нашатирний спирт;
  • - кондиціонер для білизни.
Інструкція
1
Замочувати вовняні речі не можна. Якщо на шапці є складні плями, обробіть всі місця забруднень медичним або денатурованим спиртом, також для обробки плям підходить розчин з рівних частин нашатирного спирту і води.
2
Для безпосередньої прання налийте у великій таз води з температурою 30 градусів, ретельно розчиніть рідкий миючий засіб, призначений для прання вовняних виробів або делікатних тканин. Рідкі засоби представлені в сфері торгівлі в широкому асортименті і ціновому діапазоні. Для прання ви можете вибрати будь-яке, оскільки всі ефективно справляються із забрудненнями, не псують колір і форму.
3
Помістіть шапку у воду, акуратно легко мне рухами зробіть прання. Не тріть виріб, що не викручуйте, це може призвести до того, що шапка розтягнеться, втративши форму.
4
Стирайте шапку не більше 2-3 хвилин, після чого помістіть в чистий таз, дайте час стекти мильній воді, ретельно прополощіть 4-5 разів у чистій воді з температурою 30 градусів.
5
При останньому полосканні розчиніть в тазі з водою 1-2 ковпачка кондиціонера для білизни, прополощіть шапку , знову помістіть в чистий таз, через 20 хвилин зайва вода стече, після чого можна приступати до сушіння .
6
Чи не сушіть вовняну шапку на мотузці, на батареях центрального опалення, на сонці. Сушку можна проводити на чистої тканини, ретельно розправивши виріб, на трилітровій банці або феном.
7
Припустимо прати вовняну шапку в пральній машині на програмі «Шерсть». Встановіть мінімальний віджим або зовсім не віджимайте виріб. Температурний режим на спеціальній програмі 30 градусів, ні додавати, ні збавляти його не потрібно.
8
Делікатне прання не псує виріб. Спеціальні рідкі миючі засоби сприяють збереженню форми і кольору. Після прання ваша вовняна шапка матиме первісний колір і форму.
Вовняна тканина при неправильному догляді дає усадку, скочується і стоншується. Щоб цього не сталося, особливу увагу потрібно приділяти пранні виробів з натуральних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - кондиціонер;
  • - плямовивідник;
  • - марля;
  • - праска.
Інструкція
1
Огляньте вовняну річ на наявність плям. Якщо ви виявили стійкі забруднення, з якими напевно не впорається порошок, вдамося до допомоги плямовивідника. Використовуйте сучасні засоби, які не псують тканину. Інструкція по застосуванню вказана на упаковці.
2
Візьміть великий таз і налийте чисту воду, температура якої 30 градусів. Деякі вироби можна прати і при 40, але цю інформацію краще уточнити на ярлику. Додайте рідкий порошок, який оптимально підходить для вовни.
3
Ретельно збовтайте воду і занурте матеріал на 15 хвилин. Найкраще вивертати речі перед пранням на ліву сторону - це допоможе уникнути появи катишек.
4
Прополощіть виріб у холодній воді. При необхідності додайте кондиціонер, щоб пом'якшити матеріал. Злегка відіжміть надлишки вологи і покладіть на щільний рушник сушитися. Вішати на прищіпки вовняні речі не можна - вони витягнуться.
5
Якщо у вас абсолютно немає бажання прати вручну, скористайтеся допомогою машинки. Поставте програму «ручне прання», «додаткове полоскання», віджимання встановіть на позначку 500 оборотів в хвилину, температурний режим на 30 градусів. Додайте у відсік порошок, в іншій кондиціонер. Через 30-40 хвилин оціните результат.
6
Погладьте вовняну тканину з вивороту. Праска ставте на середній рівень нагріву, якщо річ сильно пом'ялася, використовуйте вологу марлю. Якщо прилад оснащений функцією «пар», можете скористатися їй.
7
Зачекайте, поки тканину після прасування охолоне, складіть речі в шифоньєр або повісьте на плічки. Якщо це зробити раніше, на матеріалі залишаться складки, які знову доведеться розгладжувати.
Корисна порада
Об'ємні вироби з вовни краще здавати в хімчистку, щоб не зіпсувати їх в домашніх умовах при пранні. Особливо це стосується пальто і светрів з щільного матеріалу.