Як вирізати в гіпсокартону отвір.

Отвори правильної геометричної форми в гіпсокартоні можна зробити за допомогою спеціальних професійних інструментів або підручних засобів. Кругова пила, або коронка, призначена для робіт за проробляє отворів безпосередньо в гіпсокартоні .
Вам знадобиться
  • - спеціальні інструменти;
  • - підручні інструменти.
Інструкція
1
Щоб зробити отвір в гіпсокартоні , використовуйте коронку. Це самий простий і зручний спосіб. Кругові пили по гіпсокартону продаються в наборі, ціна якого залежить від кількості полотен і варіюється від 2 до 20 доларів. Набір з сімома полотнами, діаметри яких дорівнюють 26, 32, 38, 50, 63 мм плюс 1 тримач, варто 2-5 доларів. Такої кількості полотен різного діаметру достатньо для проведення навіть самого складного ремонту з подальшим кріпленням люстри, вимикачів, розеток, установки електропроводів - це все те, для чого вирізаються отвори.
2
Якщо вам потрібні полотна більшого діаметру, ви можете купити їх окремо. Глибина пропилу полотен діаметрами 60, 74, 81, 95 мм дорівнює 32 мм. Для безпосереднього вирізання отворів у гіпсокартоні зробіть розмітку в потрібних місцях, закріпіть полотно потрібного діаметру на ручці, пропиляєте.
3
Замість спецзасобів можете використовувати електричний лобзик, який допомагає зробити пропили в гіпсокартоні потрібної геометричної форми.
4
Інший спосіб вирізати отвори в гіпсокартоні - використовувати круговий свердло, або висічні ножиці по кахлю. По-іншому вони називаються балеринки. Єдиний недолік полягає в тому, що діаметр отвору буде обмежений плечем балеринки і коштує вона досить дорого, так як свердла мають побідитовий наконечник і основне їхнє призначення - висвердлювання отворів в бетоні і кахлі.
5
Підручними засобами для вирізання отворів у гіпсокартоні служать полотна ножівки по металу, дриль зі свердлом, в крайньому випадку, можете скористатися гострим ножем. Для роботи з ножівкою купите спеціальну ручку. Даним видом інструменту зручно вирізати великі отвори, тоді як дрилем зі свердлом можна зробити будь отвір потрібної форми.
Корисна порада
Яким би інструментом ви не скористалися, пам'ятайте, що прорізати отвори в гіпсокартону можна тільки в тому випадку, якщо він вже закріплений на рівній жорсткій поверхні. На незакріплених листах отвори робити не можна.
Популярний зараз оздоблювальний матеріал - гіпсокартон - надає безліч можливостей будівельникам, декораторам, обробникам приміщень. Перед тим, як вирізати гіпсокартон , необхідно засвоїти послідовність основних кроків при роботі з цим матеріалом.
Вам знадобиться
  • - Рулетка,
  • - кутник,
  • - молоток,
  • - ніж,
  • - олівець,
  • - дриль,
  • - свердла.
Інструкція
1
Візьміть гостро відточений спеціальний ніж для різання гіпсокартон а. Якщо ніж буде недостатньо гострим, ви ризикуєте не тільки зіпсувати гіпсокартон ний лист, але можете поранитися самі.
2
Розмітьте лист. Для більш точної розмітки гіпсокартон розташовують горизонтально на рівній поверхні. За допомогою рулетки відміряйте потрібну ширину, використовуючи рейсшину, відзначте початок розрізу і його кінець і намітьте між ними лінію. Для нанесення ліній можна використовувати олівець або маркер - головне, пам'ятайте, що занадто яскрава лінія може згодом просвічувати через фарбу або шпалери.
3
Зробіть надріз по лінії - якщо лінія пряма, краще робити надріз з використанням лінійки, вона не дає ножу з'їжджати, і ви отримуєте рівний зріз. Після того, як розмітка нанесена, укладіть лист на столі так, щоб місце розрізу знаходилося за краєм столу, в повітрі. Після цього, ляскаючи долонею по відрізуваної частини листа, відламайте гіпсокартон по лінії надрізу. Частину листа, яку ви відрізаєте, відламана і повисне - впасти їй не дасть нижній шар картону. Розріжте його ножем.
4
Для того щоб вирізати отвір в аркуші гіпсокартон а, наприклад, для водяній або опалювальної труби, намітьте його спочатку олівцем. Потім якомога глибше прорежьте по наміченої лінії гострим ножем, намагаючись зробити надріз як можна рівніше. Вибийте вирізаний шматок за допомогою молотка, а після цього зачистите нерівні краї і видаліть крихти.
5
Якщо вам потрібно невеликий отвір в гіпсокартон е, його простіше не вирізати ножем, а висвердлити за допомогою дриля. Щоб висвердлити маленький отвір, візьміть звичайне свердло, а для отворів більшого діаметра, наприклад, під точкові світильники, використовуйте коронку відповідного діаметру.
Корисна порада
Можна різати гіпсокартон не тільки горизонтально, але і у вертикальному положенні, притуливши лист до стіни