Як в'язати виріз жилета. Як оформити виріз у в'язаного кофти.

Виріз жилета може бути і круглим, і квадратним. Його можна оформити Бейко або невеликим коміром. Однак найчастіше жилет має V-подібний виріз. Цей вид горловини практично ніколи не виходить з моди. Під жилет, горловина якого оформлена подібним чином, можна надіти і сорочку, і водолазку, і навіть красиво задрапірований шарф або хустку.
Вам знадобиться
  • - форма жилета;
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - голка;
  • - нитки в тон пряжі.
Інструкція
1
Щоб вив'язати V-подібний виріз, розділіть загальна кількість петель передньої частини посередині. Позначте петлю маркером або обривком нитки контрастного кольору.
2
Далі з обох сторін від середини починайте формувати скоси при допомозі убавок. Якщо кількість петель непарне, середню петлю закрийте.
3
Далі кожну сторону в'яжіть окремо. Петлі лівої половинки відкладіть на допоміжну спицю. Для правої половини в кожному 4-му ряду пров'яжіть останні 2 петлі разом лицьовою. Кількість рядів може варіюватися залежно від величини жилета і вирізу. Щоб було простіше розрахувати кількість петель для убавок, перенесіть викрійку на папір в клітинку. Так буде наочно видно, скільки петель і в якому ряду слід збавляти (1 клітинка відповідає 1 петлі).
4
Для лівої половини роботи перші 2 петлі ряду пров'яжіть разом з нахилом вліво. Першу петлю зніміть, як лицьову, другу пров'яжіть лицьовій і протягніть її через зняту. Далі ряд в'яжіть основний в'язкою.
5
Після того як в'язання переду і спинки буде закінчено, деталі зволожите, покладіть на рівну і гладку поверхню і дайте їм висохнути. Потім виконайте плечові і бокові шви.
6
Тепер оформите виріз горловини. Для бейки наберіть петлі по краю горловини краю на кругові спиці. Починайте з середини переду. Далі в'яжіть в прямому і зворотному напрямку гумкою 1х1 або 2х2 на необхідну величину. Причому в кожному другому ряду на початку і кінці ряду додавайте по 1 петлі. Кінці бейки накладіть один на одного і пришити уздовж краю потайним швом вручну.
7
V-подібний виріз горловини можна також оформити Бейко з фантазійним візерунком, наприклад, «коси». В цьому випадку в'яжіть деталь окремо, по схемі малюнка. Наберіть на спиці необхідну кількість петель і в'яжіть смужку необхідної ширини і довжини. Потім пришийте її до вирізу. Кінці бейки накладіть один на одного і пришити потайними стежками.
Корисна порада
Край горловини жилета можна обв'язати гачком стовпчиками без накиду або «рачьім кроком».
В процесі в'язання різних предметів одягу перед майстринями часто постає питання, як правильно в'язати і обробляти горловину вироби. Існує два типи вирізів: круглий і подовжений.
Інструкція
1
Щоб зробити у виробі круглий виріз, почніть його в'язання після того, як повністю зв'яжете спинку. Глибина вирізу повинна бути 8-9 см. Глибину вираховуйте, починаючи від горловини спинки.
2
Для ефекту заокругленості вив'язувати виріз, збавляючи по 10-15 петель в одному ряду. Чим товщі пряжа - тим менше потрібно робити убавленій, а чим тонше - тим більше убавленій.
3
З боку вирізу в особовому ряду робіть зменшення по 3 петлі, а потім двічі по 2 петлі. Закінчуйте зменшенням по 1 петлі з кожного боку, поки не отримаєте красиву і закінчену форму вирізу.
4
Щоб доопрацювати потрібну глибину, вив'язувати полотно вгору, не збавляючи петлі, поки глибина не стане такою, яку ви хочете отримати.
5
З'єднайте перед і спинку вироби і обробіть отриманий виріз Бейко, для чого обв'яжіть його тонкими спицями 120-130 петлями. Ширина бейки повинна становити 2-4 см.
6
Щоб зв'язати подовжений виріз, поділіть візуально свій виріб на дві частини з того місця, де він повинен починатися.
7
В'яжіть кожну частину - ліву і праву - окремо, виходячи від загальної центральної петлі. В'яжіть по напряму вгору і оформляйте лінію вирізу, збавляючи з лицьового боку по одній петлі через кожні три ряди. Коли у вас сформується потрібна ширина плеча, в'яжіть вгору без убавленій доти, поки довжина светри не почне такий, як потрібно.
8
Другу половину вироби в'яжіть так само, але у зворотний бік. Готовий виріз обробіть в'язаній Бейко за допомогою «гумки».
9
Сшейте праве плече, залишивши ліве відкритим для того, щоб від лівого плеча набрати петлі для бейки справа наліво.
10
В'яжіть бейку гумкою, додаючи петлі для більшої еластичності горловини. Пров'яжіть бейку до центральних петель (до кута горловини), потім пров'яжіть петлі разом лицьовою способом. Ширина бейки також повинна бути 2-4 см.