Як в'язати патентну петлю. Як в'язати перлову гумку.

Патентні петлі є одним з основних візерунків в'язання спицями. З них часто плетуть гумки на шапках, шарфах, комірах. А окремі патентні петлі, виконані на лицьовій гладі, створюють гарний рельєфний візерунок.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок для в'язання.
Інструкція
1
Патентний візерунок виконується не з першого ряду петель, тому зв'яжіть спочатку полотно до того місця, де необхідно вставити петлю. Якщо ви плануєте все в'язання виконати подібним візерунком, набирайте на спиці парна кількість петель.
2
Перед початком виконання патентної петлі перемістіть робочу нитку вперед роботи і введіть праву спицю в лицьову петлю так, як при в'язанні виворітного, тобто справа наліво. Зніміть на праву спицю, що не пров'язуючи, і петлю, і накид на спиці (робочу нитку). Довяжіте цей ряд до кінця, а наступний - до знятих петлі і накида.
3
Знову перемістіть робочу нитку вперед роботи. Введіть праву спицю в виворітну петлю з накидом справа наліво, як при в'язанні виворітного петлі. Перезніміть на праву спицю, що не пров'язуючи, і петлю, і обидва накиду на ній (петлі з попереднього ряду). Закінчите в'язати цей ряд і зв'яжіть наступний до патентної петлі.
4
Тепер робоча нитка знаходиться позаду в'язання. Праву спицю введіть з лицьового боку в петлю з двома накидами на ній, як при в'язанні лицьовій петлі, і пров'яжіть всі разом. Вийшла окрема патентна петля, пов'язана на лицьовій гладі.
5
Окрему патентну петлю на лицьовій гладі ви можете виконати і іншим способом. Для цього введіть праву спицю з лицьового боку полотна в петлю, пов'язану трьома рядами раніше. Візьміть робочу нитку і витягніть її вперед. Скиньте з лівої спиці пров'язати петлю. Повинна вийти така ж петля, виконання якої описано вище.
Корисна порада
При виконанні патентної петлі важливо натягувати робочу нитку, щоб візерунок вийшов рельєфним і був виразно видно. Якщо все полотно буде пов'язано патентної гумкою, врахуйте, що витрата пряжі буде великим у порівнянні зі звичайним в'язанням лицьовими і виворітними петлями.
Прості гумки використовуються зазвичай для оформлення краю виробів. У той час як патентної гумкою в'яжеться сам виріб. Цей вид англійського виїзного візерунка надає полотнам додатковий обсяг і пишність.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці №3 і більше.
Інструкція
1
Наберіть на спиці непарна кількість петель. В'яжіть перший ряд (лицьова сторона гумки): одна лицьова петля, накид, зняти одну петлю разом з накидом на праву спицю. В'яжіть так до кінця ряду.
2
Другий ряд - виворітна сторона гумки. Зробіть один накид, зніміть одну петлю, пров'яжіть лицьовій накид разом з петлею, як ніби це одна петля. Повторюйте дії до кінця ряду.
3
Третій ряд теж в'яжеться з виворітного боку роботи. Для цього пересуньте петлі до протилежного кінця спиці і в'яжіть далі третій ряд. Однією виворітного пров'яжіть накид з петлею, вважаючи за одну петлю. Зробіть один накид, одну петлю зніміть. Продовжуйте до кінця ряду.
4
Четвертий ряд в'яжете з лицьового боку роботи. Робите один накид, знімаєте одну петлю, пров'язуйте виворітного накид з петлею, як одну петлю. Продовжуйте до кінця ряду.
5
П'ятий ряд знову в'яжете з лицьового боку. Пересуньте петлі на інший кінець спиці. Пров'яжіть однієї лицьової накид з петлею. Зробіть один накид і зніміть одну петлю разом з накидом. І так до кінця ряду. Шостий ряд і далі - повторюйте візерунок, починаючи з другого ряду.
Зверніть увагу
Патентні візерунки потрібно в'язати дуже щільно, так як вони мають високу еластичність. Кількість петель для такого візерунка розраховується за випраній зразком.
Корисна порада
Полотно, пов'язане англійської гумкою, пухке, відрізняється особливою пишністю. Візерунок у нього однаковий на обох сторонах полотна, тобто однакові виворітна і лицьова сторони. Англійські гумки дуже сильно розтягуються, тому не варто оформляти ними краю одягу. Такий тип в'язання зазвичай використовується для виготовлення спортивного одягу, шарфів і шапок. Є два види патентних гумок: з провязав з попереднього ряду петлями і зі знятими петлями. Більш поширена гумка зі знятими петлями. У неї більше рівномірна структура, тому її можна використовувати навіть для в'язання светри.