Як вивчитися на хірурга.

Спеціальність хірурга - одна з найяскравіших в медицині. Робота хірурга пов'язана з великим ризиком, вимагає серйозної фізичної та психічної підготовки. Щоб отримати освіту за цією спеціальністю, необхідно пройти етапне навчання.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до навчання, оцініть свої можливості. Робота хірурга пов'язана з постійним нервовим і фізичним напругою. Багатогодинні операції зажадають від вас міцного здоров'я та великої витривалості. Хірург повинен володіти такими якостями, як сила волі, рішучість, уміння швидко зорієнтуватися в ситуації і прийняти рішення, від якого залежить життя хворого. Далеко не всі люди здатні на це. Якщо ви прийняли рішення стати хірургом, почніть готуватися заздалегідь - підвищуйте свою витривалість і зміцнюйте здоров'я. Для цього щодня займайтеся фізичними навантаженнями.
2
Поступите на лікувально-профілактичний факультет медичного університету або на педіатричний, якщо ви хочете спеціалізуватися в дитячій хірургії. П'ять років ви будете вивчати медицину разом з майбутніми терапевтами та акушерами за єдиною програмою. На шостому курсі належить розподіл за трьома напрямками та проходження субординатуру з конкретної спеціальності. Хірургами хочуть стати багато студентів-медики, проте не всі проходять конкурс. Для цього повинні бути відмінні та добрі оцінки з більшості предметів.
3
В субординатуру ви будете вивчати різні галузі хірургії на кафедрах, розташованих безпосередньо в клінічних відділеннях лікарень. Придивіться, в якій області ви б хотіли працювати. В хірургії існує кілька напрямків, всі вони мають свою специфіку. Хірурги-онкологи лікують різні новоутворення, нейрохірурги оперують головний і спинний мозок, судинні хірурги проводять операції на судинах і т.д. У кожній спеціальності є свої особливості. Не кожному виявиться під силу щодня працювати з онкологічними хворими, комусь здасться більш приємним заняттям працювати пластичним хірургом. Визначте область майбутньої роботи відразу, далі вам належить спеціалізуватися в обраному напрямку.
4
Після закінчення навчання ви отримаєте диплом лікаря без вказівки спеціальності. Це не повну освіту, щоб стати лікарем-хірургом ви будете проходити спеціалізацію в хірургічному відділенні. При зарахуванні до інтернатури виберіть із запропонованих варіантів той, що відповідає вашому перевазі або близький до нього. У перебігу року ви будете працювати лікарем під наглядом керівника інтернатури, найчастіше їм є завідувач відділенням. Після закінчення інтернатури ви отримаєте сертифікат хірурга і можете приступати до самостійної практики.
5
Якщо ви хочете спеціалізуватися в якому або певному напрямку хірургії, наприклад, стати кардіохірургом або пластичним, вам знадобиться пройти ординатуру. Це дворічний цикл навчання на базі інституту чи академії удосконалення лікарів. Ви пройдете курс теоретичної підготовки в обраній галузі хірургії та освоїте практичні навики операцій. Якщо у вас є бажання зайнятися науковою роботою, ви можете продовжити навчання в очній або заочній (без відриву від роботи) аспірантурі.