Як виставити неустойку. Як розрахувати штрафні санкції.

Відповідно з Податковим кодексом РФ, за несвоєчасне погашення платежів можна стягнути неустойку , або пені, в розмірі 1/300 від суми заборгованості за кожен прострочений день. При ігноруванні вимог податкової інспекції по виплаті всієї заборгованості справа розглядається в судовому порядку згідно з чинним законодавством РФ на момент звернення до суду.
Вам знадобиться
  • - квитанція про оплату;
  • - квитанція з розрахунком неустойки;
  • - заяву до суду.
Інструкція
1
Щоб всі платежі були заплачені платником податків своєчасно, ви зобов'язані надіслати рахунок-лист, який вручається платнику під розписку. Якщо підписи про отримання немає, несвоєчасне внесення платежів не можна розглядати в якості заборгованості. Повідомлення із квитанцією направляйте своєчасно не пізніше ніж за 30 днів до строків виплати податків.
2
При наявності розписки про отримання квитанції про оплату, якщо в зазначені терміни вся сума не надійшла на рахунок вашої організації, ви можете нарахувати неустойку , або пені, в розмірі 1/300 від суми заборгованості . Пені на суму неустойки не нараховуються і, незалежно від строків прострочення, неустойку ви можете отримати тільки з безпосередньою суми боргу.
3
Для розрахунку неустойки помножте суму по невиплачених податків на кількість прострочених днів, розділіть на 300. Вихідний результат буде дорівнює пені за всі дні прострочення.
4
Квитанцію про оплату неустойки направте на адресу платника податків рекомендованим листом з описом вкладення. У конверт вкладіть не тільки квитанцію про виплату пені, а й повторну квитанцію про виплату всієї суми заборгованості по податках. На кожен вид податкових нарахувань відправляйте окрему квитанцію.
5
Якщо платник податків у зазначені терміни не вніс всю заборгованість, включаючи основну суму і нараховані пені, ви маєте право звернутися із заявою до арбітражного суду про примусове стягнення податків і нарахованих штрафів.
6
На підставі судової постанови оформляється виконавчий лист, за яким починає працювати служба судових приставів. Якщо боржник не працює, не має банківських ощадних рахунків, відповідно до закону, пристави опишуть і заарештують наявне майно. Його подальша реалізація дозволить погасити всю заборгованість, що виникла.
7
За відсутності майна боржника можуть залучити до адміністративних робіт до повного погашення всієї суми заборгованості з податків і зборів.