Як відновити права.

Для відновлення водійських прав слід знати, куди саме потрібно звертатися, які документи пред'являти. Крім того, потрібно знати, що дана процедура не є безкоштовною (доведеться сплатити деякі держмита).
Інструкція
1
Щоб подати заяву на відновлення водійських прав, зверніться в екзаменаційне відділення ДАІ за місцем проживання. Строк, встановлений законодавством на відновлення, дорівнює одному місяцю. Протягом цього часу ви будете користуватися спеціальним дозволом на право керування транспортним засобом. За цей місяць водій перевіряється по базах ГИБДД (позбавлений він правий чи ні). До речі, цілком ймовірно, що за цей час він і сам знайде права .
2
Перед зверненням до відділення ГИБДД підготуйте всі необхідні документи: водійську медичну довідку; документ, який підтверджує вашу реєстрацію кандидата у водії; паспорт (для військовослужбовців - військовий квиток) або закордонний паспорт для тих, хто постійно проживає за кордоном. Також знайдіть і водійську картку (саме вона підтверджує видачу водійського посвідчення). Вас можуть попросити принести ще й фотографію три на чотири. Зверніть увагу на те, що кожний із зазначених документів повинен пред'являтися тільки в оригіналі.
3
Як вже говорилося, за відновлення прав потрібно заплатити. Перша з державних мит стягується за видачу водійського посвідчення. Раніше можна було вибрати, отримувати документ на паперовій або пластиковій основі. Виходячи з цього, розраховувалася і його вартість. Однак з березня 2011 року почали випуск посвідчень нового зразка, тому краще зателефонувати у відділення і уточнити всі перед тим, як йти оплачувати мито. Також вам доведеться сплатити мито в розмірі 500 рублів за видачу тимчасового дозволу.
Зверніть увагу
Звертатися до відділення ГИБДД можна не тільки за місцем проживання, а й за місцем перебування (але потрібно мати на увазі, що в цьому випадку вам знадобиться реєстрація за місцем перебування).
Корисна порада
Процедура відновлення прав не відніме багато часу, якщо ви заздалегідь оплатіть держмита і прийдете з необхідним пакетом документів.