Як вивести трубу в стіну.

При прокладанні труб для каналізації, водопроводу, системи «Тепла підлога», вентиляції або інших цілей необхідно дотримуватися певних правил, щоб забезпечити довговічність і надійність експлуатації.
Вам знадобиться
  • - труба;
  • - утеплювач;
  • - гофрована ПВХ-труба або інший матеріал для втулки;
  • - перфоратор;
  • - уголошліфовальная машина (болгарка);
  • - дриль;
  • - монтажна піна;
  • - лобзик.
Інструкція
1
Виміряйте діаметр труби і визначте розмір отвору. Для труби гарячого водопостачання або системи «Тепла підлога» отвір повинен бути на 70% більше діаметру труби, щоб забезпечити безпеку конструкції при тепловому розширенні. Для каналізації і труб з холодним водопостачанням зазор може бути менше. У разі якщо труба буде утеплятися, обов'язково врахуйте товщину ізоляції.
2
За допомогою перфоратора або углошлифовальной машини (болгарки) з алмазним диском просвердлите отвір під трубу в стіні. Спочатку зробіть якомога більше отворів по периметру і кілька - в центрі наміченого кола. Потім встановіть перфоратор в режим довбання та видовбати все зайве всередині отвори.
3
Встановіть всередину стіни захисну пластикову втулку, наприклад, з металевої або гофрованої поліетиленової труби. Внутрішній діаметр такої гільзи повинен бути на 5-10 мм більше зовнішнього діаметра труби. Якщо ви плануєте вести трубу всередині стіни, також використовуйте гофровані ПВХ-труби, оскільки вони можуть витримати усадку цементного розчину.
4
Щоб прокладається труба не зсувалася всередині гільзи і в той же час мала можливість вільно розширюватися при нагріванні, обкласти її утеплювачем, наприклад, Penofol, фольгированним ізовером, спіненим поліетиленом або поліуретаном (будь-яким м'яким, негорючим, водонепроникним матеріалом). Оптимальна товщина ізоляції - 8-10 мм.
5
Якщо труба проходить через широку стіну або по великій площі, зробіть центрирующие опори з будівельної піни. Вони будуть підтримувати трубу в штробі, яку в такому випадку можна не заливати, а лише закрити накладної пластиною.
6
Постарайтеся не фіксувати трубу в стіні, вона повинна мати можливість поздовжнього руху. Забезпечте вільну ділянку до найближчої перешкоди, для труби гарячого водопостачання не менше 7 мм, для опалювальної системи - не менше 10 мм (розрахунок на 1 метр прямолінійною труби).