Як в Лінуксі створити файл.

Початківці користувачі Linux нерідко швидко виявляють способи відкриття наявних файлів різних форматів, але відчувають труднощі зі створенням власних. Спосіб створення нового файлу залежить від того, які дані в ньому передбачається зберігати.
Вам знадобиться
  • - встановлена ОС на базі ядра Linux.
Інструкція
1
У тих програмах для Linux, які мають графічний інтерфейс користувача, процес створення нового файлу здійснюйте так само, як в Windows. Наприклад, запустіть текстовий редактор OpenOffice.org або Abiword, виберіть в меню пункт «Зберегти як» і вкажіть ім'я файлу. При цьому слід враховувати два аспекти. По-перше, щоб документ могли прочитати і користувачі Windows, його слід зберегти в сумісному форматі (наприклад, DOC). По-друге, в якості місця для збереження слід вибрати власну призначену для користувача папку, шлях до якої має такий вигляд:/home/username, де username - ваше локальне ім'я користувача (логін). В межах цієї папки можна при бажанні створювати підкаталоги.
2
Щоб створити новий файл для подальшого відкриття консольним текстовим редактором, можна зробити копію вже наявного файлу того ж формату, відкрити її програмою, видалити весь вміст і замінити на власне. Але такий спосіб не дуже зручний. Набагато краще скористатися вбудованою в програму функцією створення нового документа. Наприклад, в Midnight Commander можна запустити редактор з аргументом у вигляді імені неіснуючого файлу: mcedit filename, де filename - ім'я файлу (при необхідності - з необхідним розширенням) .В процесі редагування файл слід періодично зберігати, натискаючи клавішу F2, а потім - Enter. Після першої ж такої процедури він з'явиться в тій папці диска, з якої ви викликали редактор (якщо у вас є дозвіл на запис в цю папку).
3
Якщо консольний текстовий редактор не підтримує підстановку як аргумент імені неіснуючого файлу, створіть новий документ наступною командою: cat> filenameВведіте кілька символів, після чого натисніть клавішу Enter, а потім - Ctrl + C. Відкрийте редактором вийшов файл, видаліть з нього ті символи, які ви ввели, і введіть новий текст.
4
Створивши файлу не дивуйтеся тому, що він не буде відразу запускатися як скрипт. Якщо він призначений саме для цього, спочатку зробіть його виконуваним: chmod 755 filenameПосле цього запустіть його так: ./filenameВ диспетчері файлів Midnight Commander такі файли виділяються зеленим кольором і зірочками зліва від імен. Для запуску будь-якого з них підведіть до нього покажчик і натисніть Enter.
Зверніть увагу
Не створюйте файли в папках, призначення яких вам невідомо. Те ж стосується і команд, що включаються до складу скриптів.