Як вишивати гачком.

Вишивання - одне з найпоширеніших рукодільних мистецтв. Полягає вона в тому, щоб різними візерунками з ниток прикрасити всілякі тканини або матеріали. Цікаві візерунки можна вишити навіть гачком для в'язання. Головна перевага цієї техніки - простота. З роботою справитися може навіть дитина.
Вам знадобиться
  • - нитки (ірис);
  • - гачок 0,5;
  • - шматок тканини (канва, бязь або льон);
  • - пяльца.
Інструкція
1
Виберіть візерунок. Його можете намалювати самі або знайдіть в інтернеті, а потім роздрукуйте. Використовуючи копировку або краще зникаючий маркер, переведіть малюнок на тканину. Тканина можна взяти будь-яку, але так, щоб її можна було проколоти гачком і при цьому не порвати.
2
Закріпіть тканину на пяльцах. Витягніть першу петельку. Процес протягування петельки дуже простий. Потім пров'яжіть ланцюжок, весь час проколюючи тканину гачком . Вказівним пальцем притримуйте нитку з вивороту. Вишивка гачком чимось схожа на вишивку тамбурним швом. Таким швом заповніть весь візерунок. При необхідності включайте нитки інших кольорів.
3
В кінці роботи закріпіть нитки простий ланцюжка, пов'язаної з повітряних петель, або просто залиште хвостики, а потім зав'яжіть їх вузликом.
4
Зверніть увагу, як виглядає виріб з вивороту. Перевірте, щоб нитка була закріплена, не обрізайте нитка дуже близько до узелкам.В завершенні роботи простягніть петельку на виворіт. Коли візерунок буде готовий, обріжте тканину. Отриману вишивку можна пришити на подушку, мішечок або зробити игольниц. Якщо краї обв'язати гачком , то вийти серветка. Візерунок виглядатиме цікавіше, якщо його прикрасити бісером або паєтками.
5
За допомогою гачка можна вишити навіть ворсовий килимок. Приготуйте Страмін (жорстка канва), гачок, нитки (вовняні або акрилові). Нитки наріжте довжиною по 5 см. Нанесіть на канву малюнок. Нитка складіть навпіл, щоб вийшла петля. Під однією ниткою канви проденьте гачок з ниточкою, потім захопіть у нитки залишилися кінчики і витягніть гачок назад, роблячи петлю. Потім петлю затягніть. І таким способом заповнюєте весь візерунок.
Зверніть увагу
Вишивають як на грубих, щільних тканинах (сукно, шкіра, полотно, шкіра, деревна кора), так і на найтоншої матерії (батист, серпанок, тюль). Коріння вишивання закладені ще в давнину, а колискою вишивки був Схід. В Азії мистецтво вишивки зародилася набагато раніше, ніж воно з'явилося у греків і римлян. Хоча вони і приписують винахід вишивки Мінерві, Афіні Палладі.