Як вставити процесор.

Комп'ютерні комплектуючі дуже швидко застарівають, тому для багатьох користувачів досить актуальним є питання апгрейда системи. Одним з найбільш поширених варіантів підвищення продуктивності комп'ютера є установка нового процесора .
Вам знадобиться
  • - викрутка під хрест;
  • - теплопроводящая мастило;
Інструкція
1
Перед купівлею нового процесора переконайтеся в тому, що він підтримується материнською платою вашого комп'ютера. Навіть якщо новий процесор розрахований на той же сокет, це не означає, що він буде працювати. Обов'язково знайдіть в інтернеті відомості про те, які процесори підтримує системна плата вашого комп'ютера, і вибирайте новий тільки з цього списку.
2
Разом з процесором придбайте тюбик термопасти. Якщо ви одночасно з процесором замінюєте і кулер або мова йде про збірку нового комп'ютера, паста не потрібна, зазвичай вона вже нанесена на корпус радіатора. Не забудьте оцінити її якість - якщо вона суха, замініть пасту нової.
3
Всі роботи по апгрейду слід проводити тільки на відключеному від мережі комп'ютері. Для установки процесора зніміть з системного блоку бічні панелі, на деяких комп'ютерах для цього доводиться демонтувати і лицьову панель.
4
Вимкніть від плати роз'єм кулера і всі заважають шлейфи. Запам'ятайте, як вони розташовувалися, або замалюйте (сфотографуйте) їх точне місце розташування. Потім зніміть кулер разом з радіатором. Зазвичай радіатор кріпиться в отворах материнської плати пластмасовими засувками. Відіжміть засувки по черзі і витолкніте їх з отворів плати.
5
Будьте обережні, при знятті радіатора не застосовуйте великої сили. Якщо радіатор не знімається з процесора , він, швидше за все, тримається на застиглої термопасте. В цьому випадку знову підключіть всі роз'єми, крім роз'єму кулера, і включіть комп'ютер на пару хвилин. Теплопроводящая мастило розігріється, радіатор легко зніметься з процесора . Перед зняттям знову обесточьте комп'ютер.
6
Процесор кріпиться в сокеті спеціальним важелем, ви відразу його побачите. Підніміть важіль, для цього доведеться застосувати деяке зусилля. Після того, як процесор буде звільнений, вийміть його з сокета. Зверніть увагу на те, в якому положенні він був вставлений. Новий процесор треба буде встановити точно так же. Щоб виключити неправильну установку, на процесорі зроблений ключ у вигляді скошеного куточка.
7
Вставте в сокет новий процесор, він повинен увійти дуже вільно. Притисніть його, опустивши важіль. Будьте готові до того, що для цього доведеться докласти достатньо велике зусилля, бо всі контакти подпружінени. Притримуйте материнську плату із зворотного боку, щоб вона не гнулася.
8
Встановивши процесор, видаліть з радіатора залишки старої термопасти, для цього можна використовувати будь-яку спиртовмісну рідину - наприклад, горілку. Обов'язково очистіть радіатор і кулер від пилу. Потім нанесіть на корпус процесора , в центр, краплю пасти розміром з невелику горошину. Розмазувати її не треба: просто акуратно встановіть зверху радіатор, трохи притисніть його, злегка поводите з боку в бік. Потім притисніть остаточно і проконтролюйте, що засувки увійшли в зачеплення з платою. Процесор встановлений. Підключіть роз'єм кулера і шлейфи, закрийте кришки корпусу. Увімкніть комп'ютер і перевірте його працездатність.