Як накреслити коло.

Уміння малювати коло дозволяє зображати на папері багато предметів. М'ячик, повітряна куля, сонце - лише деякі приклади. Щоб замість коло а не вийшла кособокий фігура, треба користуватися спеціальним геометричним інструментом - циркулем.
Вам знадобиться
  • циркуль, кольоровий олівець, зошит, лінійка.
Інструкція
1
Поставте крапку приблизно в середині тетрадного листа. Ця точка називається центром коло а. Будь-які інші точки, які опиняться на кордоні коло а, будуть розташовані на однаковій відстані від центру. Саме тому коло виглядає красивим, ідеально рівним, а не скошеним в одну сторону.
2
Розсуньте ніжки циркуля на деяку відстань один від одного. Це відстань називається радіусом коло а. Це і є відстань, на яку будуть видалені кордону коло а від його центру. Чи не раздвигайте циркуль занадто широко, інакше коло може не поміститися на листок бумагі.Ви можете намалювати коло із заданим радіусом, наприклад, 5 сантиметрів. Для цього прикладіть циркуль до лінійки. Причому одну ніжку поставте на нульову позначку, а іншу - на позначку 5 см.
3
Встановіть гостру ніжку циркуля в центр коло а. Цю ніжку більше нікуди не треба переставляти, бо вона буде опорою для подальших дій. Притримуйте циркуль пальцями за його верхню частину, а не за ніжки, щоб не зрушити їх, адже тоді зміниться радіус.
4
Повертайте циркуль, поки не намалюєте коло. Для цього опустіть на папір другу ніжку циркуля, де знаходиться грифель. І тихенько пересувайте великий і вказівний палець, якими тримаєте циркуль. На папері залишиться слід від грифеля. Коли він замкнеться, вийде окружність - кордон коло а.
5
Акуратно заштрихуйте кольоровим олівцем область всередині кола, які не заступаючи за кордону. Вся заштрихованная область - це і є коло .
Зверніть увагу
Під час роботи не тримайте циркуль ніжками вгору, так можна ненавмисно поранитися.
Корисна порада
Перед початком роботи переконайтеся, що олівець і грифель циркуля достатньо заточені. Ніколи не працюйте поганими інструментами.