Як в Фотошопі збільшити чіткість.

Збільшення чіткості надає деталям зображення різкість, картинка стає більш «професійної». Але врахуйте, що неякісна фотографія не дозволить вам отримати ідеально чітке зображення.
Вам знадобиться
  • - Photoshop CS.
Інструкція
1
Для підвищення чіткості на окремих невеликих ділянках використовуйте інструмент Sharpen на бічній панелі. Він виглядає як фігурка трикутника. Якщо ви не бачите такий значок, то знайдіть краплю або кисть руки з витягнутим пальцем - це інструменти тієї ж групи. Натисніть на якійсь із них правою кнопкою миші і в випадаючому меню побачите трикутник. Активуйте його натисканням на ліву клавішу мишки.
2
У верхній панелі відкрийте параметр Brush і виберіть потрібний діаметр, жорсткість і форму пензля. Встановіть бажаний режим накладення (Mode) і ступінь впливу ефекту Strength. Проведіть пензлем по цільових ділянкам.
3
Відкрийте меню Filter. Виберіть будь-який з фільтрів прямої дії: Sharpen, Sharpen Edges або Sharpen more. Після вибору будь-якого з них ви відразу побачите результат, який може автоматично дати дана команда. Спробуйте застосувати всі фільтри по черзі. Також можна повторно вибрати будь-який з фільтрів, що теж позначиться на картинці.
4
Для більш ефективної роботи використовуйте інструменти тонкої настройки Smart Sharpen або Unsharp Mask. Виберіть один з них. Перший однаково впливає на все зображення, другий - більше на ділянки зі значною різницею в кольорах сусідніх пікселів (контури). Встановіть галочку в квадраті Preview, тоді ви будете відразу бачити результат.
5
У вікні фільтра мишкою переміщайте зображення, щоб краще бачити важливі об'єкти. Змінюйте параметр Amount, який визначає посилення контрасту між пікселями. Зазвичай оптимально від 100 до 200%.
6
Переміщайте повзунок Radius, щоб визначити ширину області порівняння тонів. Для осіб цей показник зазвичай встановлюється від 1 до 3.
7
В Smart Sharpen в поле Remove вкажіть, який вид розмиття ви хочете видалити, і проставте галочку в полі More Accurate. В Unsharp Mask параметр Threshold задайте від 2 до 8.
Зверніть увагу
Працюйте з різкістю на зображенні в реальному розмірі і дозволі. Інакше при зміні цих параметрів результат може бути спотворений. Зловживання фільтрами різкості призводить до ефекту «постерізациі», коли знижується кількість колірних відтінків, а зображення стає зернистим або схожим на мальований плакат.
Корисна порада
Будь-який інструмент ви можете застосувати як до всього зображення, так і до окремих його частин (для цього потрібно їх попередньо виділити). Всі параметри названі приблизно, їх потрібно встановлювати дослідним шляхом для кожного знімка і стежити за поточним результатом.