Як увійти в командний рядок.

Учасники операційної системи Windows зазвичай дуже мало працюють з командним рядком, воліючи вирішувати виникаючі проблеми з системою використанням утиліт зі звичним інтерфейсом. Тим не менш, у ряді випадків саме робота в командному рядку дозволяє швидко впоратися з виниклими складнощами.
Інструкція
1
Слід знати, що вирази «працювати в консолі» і «працювати в командному рядку» рівнозначні, мова йде про одне й те ж. Відкрити командний рядок можна двома способами. Перший: натисніть «Пуск», потім відкрийте «Усі програми» - «Стандартні» і виберіть пункт «Командний рядок». З'явиться невеликий чорний екран з миготливим курсором, це і є консоль.
2
Другий спосіб відкрити командний рядок такий: натисніть клавіші Win + R, введіть у віконці команду cmd і натисніть Enter. Відкриється вікно командного рядка. Тепер ви можете використовувати її можливості для діагностики комп'ютера і виконання інших завдань.
3
Чим допоможе консоль? Уявіть, що ви виявили незрозумілу мережеву активність вашого комп'ютера. Наберіть і виконайте в консолі команду netstat -aon, і ви отримаєте докладну інформацію про всі мережевих з'єднаннях. У графі «Локальний адреса» ви можете бачити всі відкриті на вашому комп'ютері порти, графа «Зовнішній адреса» дасть інформацію про всі ip-адреси, з якими відбувається з'єднання.
4
Наберіть в консолі команду tasklist - перед вами з'явиться інформація про всі запущені на комп'ютері процесах. Команда systeminfo видасть досить інформацію про ваш комп'ютер. Завдяки команді ping ім'я_ресурсу ви можете пропінгувати будь-який сайт і дізнатися його ip-адресу. Для перегляду всіх команд консолі введіть HELP та натисніть Enter.
5
Уміння працювати в консолі є однією з ознак професіоналізму, невипадково консоль так популярна у хакерів. Багато утиліти створюються ними саме в консольної версії - для того, щоб сторонній чоловік не зміг з ними працювати. Так, популярний мережевий сканер Nmap був створений саме в консольної версії. Його варіант з gui-інтерфейсом з'явився набагато пізніше, при цьому досвідчені користувачі все одно віддають перевагу консоль.
6
Якщо ви плануєте ближче познайомитися з операційною системою Linux, вам обов'язково треба навчитися працювати в консолі. Для Лінукса командний рядок є звичним атрибутом, багато настройки виконуються саме через неї. Робота в консолі тільки на перший погляд може здатися складною і незручною - трохи звикнувши до неї, ви зрозумієте, що саме в командному рядку можна легко і швидко вирішувати багато постають перед вами завдання.