Як включити підкачку. підкачати віртуальну пам'ять комп'ютера.

Файл підкачки знаходиться на жорсткому диску і використовується операційною системою для зберігання даних, що не поміщаються в оперативній пам'яті. Якщо підкачка відключена і ОЗУ має маленький обсяг, комп'ютеру при виконанні складних завдань може не вистачати пам'яті, що призводить до появи відповідних повідомлень. В цьому випадку подкачку слід включити.
Інструкція
1
Підкачка зазвичай включена за замовчуванням, її розмір контролюється самою операційною системою. Якщо з якоїсь причини підкачка на вашому комп'ютері виявилася відключена, для її включення відкрийте: «Пуск» - «Панель управління» - «Система» - «Додатково».
2
В розділі «Швидкодія» натисніть кнопку «Параметри». Відкриється вікно, в ньому виберіть вкладку «Додатково». У новому вікні вам знадобиться розділ «Віртуальна пам'ять» - знайдіть його і натисніть кнопку «Змінити».
3
Відкриється вікно «Віртуальна пам'ять», відзначте в ньому пункт «Розмір за вибором системи». В цьому випадку Windows сама буде вибирати необхідний їй розмір файлу підкачки (віртуальної пам'яті). Ви можете задати необхідний розмір самі, для цього слід вибрати пункт «Особливий розмір». Як правило, розмір файлу підкачки вибирають рівним двократному розміру ОЗУ. Так якщо на вашому комп'ютері ОЗУ 1024 Мб, то мінімальний розмір файлу підкачки повинен бути 2048 Мб. Максимальний може дорівнювати трикратному розміру ОЗУ.
4
Розміщуйте файл підкачки не на тому диску або розділі диска, де встановлена ОС, це збільшить швидкодію комп'ютера. Щоб перенести файл підкачки pagefile.sys на другий диск, виберіть «Розмір за вибором системи», потім вкажіть у списку дисків потрібний диск або розділ. Збережіть зміни. Windows попередить про те, що нові налаштування будуть введені тільки після перезавантаження системи. Перезавантажте комп'ютер, знову відкрийте вікно «Віртуальна пам'ять» і перевірте, на якому диску знаходиться файл підкачки.
5
Файл підкачки є прихованим і для того, щоб побачити його, слід включити показ прихованих файлів. Відкрийте будь-який диск або папку, виберіть: «Сервіс» - «Властивості папки». В розділі «Приховані файли і папки» відзначте пункт «Показувати приховані файли і папки». Тепер ви зможете побачити файл pagefile.sys.
6
Якщо ОЗУ вашого комп'ютера становить кілька гігабайт, підкачка може бути взагалі відключена, це позитивно позначається на швидкості роботи системи. При цьому ви в будь-який момент зможете його ввімкнути. Користувачам Вісти відключати подкачку не слід.
Файлом підкачки, або своп-файлом, прийнято іменувати прихований системний файл, який використовує ОС Windows для збереження окремих частин додатків та інформації, не задіяних в даний момент. Ці дані можуть бути переміщені в оперативну пам'ять і назад відповідно до необхідності.
Інструкція
1
Для налаштування параметрів роботи файлу підкачки на комп'ютері, що працює під управлінням ОС Windows версії ХР, викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт "Налаштування". Розкрийте посилання «Панель управління» і перейдіть в розгорніть вузол «Система». Виберіть закладку «Додатково» в діалоговому вікні та скористайтеся командою «Параметри» в групі «Швидкодія».
2
Знову виберіть закладку «Додатково» в новому діалоговому вікні і натисніть кнопку «Змінити» в групі «Віртуальна пам'ять». Вкажіть те для збереження файлу підкачки в групі «Диск» наступного діалогового вікна і застосуєте прапорець в потрібному полі розділу «Розмір файлу підкачки": - Без файлу підкачки - для відключення функції; - Розмір за вибором системи - для розміру за замовчуванням; - Особливий розмір - для вибору власних параметрів.
3
Збережіть зроблені зміни, натиснувши кнопку «Поставити» і підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку OK.
4
В ОС Windows версії 7 викличте головне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розгорніть вузол «Система» і розкрийте меню «Додаткові параметри системи». Виберіть закладку «Додатково» в діалоговому вікні та скористайтеся командою «Параметри» розділу «Швидкодія». Ще раз виберіть закладку «Додатково» в новому діалоговому вікні і використовуйте команду «Змінити» в групі «Віртуальна пам'ять».
5
Зніміть прапорець в рядку «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки" і вкажіть те для збереження цього файлу. Застосуйте прапорець в полі «Вказати розмір» і надрукуйте бажані значення мінімального і максимального обсягу у відповідних полях. Збережіть зроблені зміни, натиснувши кнопку «Поставити», і підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку OK.
6
Перезавантажте систему для застосування зроблених змін.