Як виконати відновлення системи.

Операційна система Windows при всьому її зручність є досить ненадійною і нерідко дає збої або виходить з ладу, відмовляючись завантажуватися. ОС можна перевстановити, але спочатку слід спробувати її відновити.
Інструкція
1
Якщо ОС завантажується, спробуйте відновити її через опцію відновлення. Відкрийте: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Службові» - « Відновлення системи». Слід знати, що виконати відновлення системи можна тільки в тому випадку, якщо раніше були створені точки відновлення.
2
Позначте у вікні, пункт « Відновлення системи» (зазвичай він обраний за замовчуванням), натисніть «Далі». На календарі дні, в які були створені точки відновлення, виділені темним кольором. Виберіть потрібну точку відновлення і знову натисніть «Далі». Розпочнеться процес відновлення, система буде перезавантажена. Після перезавантаження з'явиться повідомлення про те, що система успішно відновлена.
3
На жаль, відновити Windows подібним чином вдається далеко не завжди. Це особливо яскраво проявляється в той випадку, якщо ви часто встановлюєте й видаляєте програми. В цьому випадку можна спробувати відновити нормальну роботу Windows за допомогою завантажувального диска.
4
Перезавантажте комп'ютер і запустіть завантаження з компакт-диска, виберіть установку Windows. Після початку установки чекайте появи екрану, в якому вам запропонують натиснути Enter для установки Windows або увійти в консоль відновлення натисканням клавіші R. Натисніть саме Enter, дочекайтеся екрану із списком ОС. Виділіть потрібну і натисніть R. Буде зроблена спроба відновити Windows. Всі ваші файли і настройки при цьому залишаться цілими.
5
Якщо ОС взагалі не запускається, спочатку спробуйте запустити її, натиснувши при старті F8 і вибравши завантаження останньої вдалої конфігурації. У тому випадку, якщо екран вибору варіантів завантаження не відображається, повторіть описану трохи вище процедуру, але зупиніться на першому екрані і виберіть відновлення з використанням консолі. Виберіть потрібну копію Windows (якщо їх декілька). На пропозицію ввести пароль введіть його або просто натисніть Enter, якщо пароль не встановлений. З'явиться запрошення: C: WINDOWS>. Введіть команду fixboot і натисніть Enter, підтвердіть виконання операції. Буде створено новий завантажувальний сектор.
6
Введіть таку команду: fixmbr і натисніть Enter, погодьтеся з усіма попередженнями. Буде створена завантажувальний запис. Введіть exit, комп'ютер буде перезавантажений. Тепер ОС повинна успішно завантажитися.
7
Як бути, якщо всі спроби відновити Windows ні до чого не привели? У тому випадку, якщо вона завантажується хоча б в безпечному режимі (вибір через F8), просто встановіть нову копію поверх старої в режимі оновлення. В цьому випадку всі ваші файли, програми та настройки будуть збережені.
8
Якщо ОС взагалі не завантажується і треба її перевстановлювати, вам буде потрібно LiveCD - завантажувальний диск, з якого можна завантажити усічену, але цілком працездатну Windows. Завантажившись з диска, збережіть всі важливі файли, краще на зовнішньому носії або на іншому диску (розділі диска). Після цього бажано відформатувати диск С і заново встановити ОС.