Як вивчитися на вчителя. Які іспити здавати на вчителя.

Педагогічна освіта по більшості спеціальностей можна отримати в класичних та педагогічних університетах (інститутах, академіях). По ряду спеціальностей (наприклад, вчителя початкових класів та музики) досить диплома педагогічного або музичного коледжу (училища). Оптимальний варіант - вищу педагогічну освіту, так як воно дає право на вищу категорію та оплату праці.
Вам знадобиться
  • - атестат про середню або неповну середню (при вступі до коледжу) освіту або сертифікат про здачу ЄДІ;
  • - медична довідка для вступу на навчання (форма 286, 086У).
Інструкція
1
Оберіть предмет, який воліли б викладати, і навчальний заклад, а також форму навчання. Загалом вважається, що класичні університети дають більш глибокі знання з предмета, а в педагогічних краще йде справа з вивченням методики її викладання.
2
Дочекайтеся початку прийому документів від абітурієнтів та подайте їх до обраного вузу. Мінімальний набір включає атестат про середню (або неповну середню, якщо ви вступаєте до коледжу на базі дев'яти класів) та медичну довідку встановленої форми (286, або 086У), за наявності - сертифікат про здачу ЄДІ з профільних предметів. Якщо ви закінчили школу давно, може мати сенс здати ЄДІ з потрібних предметів у спеціалізованому центрі з його прийому (послуга платна) і тим самим уникнути необхідності складати вступні іспити. Закон дозволяє подавати документи відразу в кілька вузів. Краще скористайтеся цією можливістю.
3
Здайте, якщо необхідно, вступні іспити.
4
Дочекайтеся початку занять, якщо вас зарахували до навчального закладу.
5
Виконуйте все, що потрібно від вас за навчальним планом: відвідуйте лекції та практичні заняття, семінари, виконуйте самостійні, контрольні, курсові та дипломну роботи, проходите у встановлені програмою терміни вожатского і педагогічну практики, здавайте екзамени і заліки під час сесій, а на випускному курсі - держіспити і захистіть дипломну роботу.
6
Отримайте диплом, успішно освоївши навчальну програму і здавши всі належні іспити та заліки.
Корисна порада
Якщо ви вирішили стати вчителем, постарайтеся починаючи з третього курсу вузу поєднувати навчання з роботою в школі, навіть якщо ви вчитеся очно. Це дозволить вам придбати цінний практичний досвід і до моменту отримання диплома бути в кращому становищі, ніж ваші однокурсники, у яких такого досвіду немає.