Як привчити морську свинку до поїлки.

Морський свинці потрібно досить багато води. П'є вона часто, особливо якщо корм недостатньо соковитий. Однак щойно знесене до тварині потрібно якийсь час, щоб звикнути і навчитися орієнтуватися в новому для нього просторі. Не виключено, що свинка відразу не зрозуміє, як користуватися незвичній для неї поїлкою. В цьому випадку її необхідно привчити.
Вам знадобиться
  • - клітина;
  • - автоматична поїлка;
  • - свіжа вода.
Інструкція
1
Перед тим, як принести свинку додому, обладнайте для неї «квартиру». В клітці повинні бути чиста підстилка, наповнені годівниця і поїлка, яка представляє собою ємність із спеціальним наконечником. Прикріпіть поїлку на такій висоті, щоб тварина могла без зусиль дістатися до наконечника. Будиночок в перший час можна не ставити. Нехай свинка звикне до навколишнього оточення і до вас, а через кілька днів можна надати їй і укриття.
2
Випустіть тварина в клітку і подивіться, як воно буде себе вести. Морські свинки досить полохливі, проте деякі відразу розуміють, де що знаходиться в їх новому житлі. Якщо у звірка була на колишньому місці точно така ж поїлка, він швидше зрозуміє, що і в новій знаходиться настільки потрібна йому вода.
3
Побачивши, що морська свинка явно шукає воду, але не може її знайти, піднесіть її ближче до поїлці. Зробіть це так, щоб звірятко легенько ткнувся носом в наконечник. Але не перестарайтеся, ніс повинен тільки торкнутися металевої кульки.
4
Якщо свинка все-таки не тямить, що потрібно робити, посадіть її поряд з поїлкою. Доторкніться до наконечника і намочіть палець. Піднесіть його до рота свинки і дайте їй полизати. Повторіть процедуру кілька разів.
5
Пам'ятайте, що морська свинка повинна отримувати воду регулярно. Зазвичай вона починає пити з поїлки, як тільки їй це покажуть. Але знаходяться не дуже кмітливі або зовсім полохливі тварини, які не відразу засвоюють урок. Не гнівайтесь на свинку і не думайте, що вона дурна. Наберіться терпіння. Через кілька днів ви неодмінно досягнете успіху, адже морські свинки звикають до нових господарів досить легко.
6
Коли морська свинка звикне до обстановки і стане зовсім ручний, почніть випускати її на прогулянки. Подбайте, щоб і в цей час вона могла попити, якщо їй захочеться. Поставте клітку на підлогу, а поїлку прикріпіть так, щоб вона перебувала з зовнішнього боку клітки і на звичній для звірка висоті.
Зверніть увагу
В якісь моменти морська свинка може взагалі не пити. Це зовсім не означає, що тварина захворіла. Простежте, що їсть ваша улюблениця. Якщо їжа дуже соковита, вона повною мірою задовольняє потребу організму у волозі. Хвора свинка зазвичай спочатку відмовляється від їжі, а потім вже від води. В цьому випадку її обов'язково потрібно показати ветеринару.
Корисна порада
Постійно контролюйте якість води. Вона завжди повинна бути свіжою. Морська свинка не зможе вам сказати, що вода має неприємний запах. Вона буде її пити, як і колись, однак може захворіти. Воду в поїлки необхідно міняти як мінімум щодня, а краще навіть 2-3 рази на добу.